James Howells oferuje miastu 72 mln USD za odnalezienie bitcoinowej fortuny, którą wyrzucił na śmietnik

7 086

James Howells, właściciel dysku twardego z 7500 BTC, ponownie zaapelował do miasta o przeszukanie wysypiska śmieci z nadzieją na odzyskanie urządzenia.

W 2013 roku, podczas sprzątania swojego domu, Howells przypadkowo wyrzucił dysk twardy zawierający 7500 BTC. Kryptowaluty pochodzą z działalności wydobywczej z czasów, kiedy możliwe było kopanie bitcoinów przy użyciu komputera osobistego.

Do listopada 2013 r. bitcoiny na dysku twardym Howellsa były już warte 6,5 miliona dolarów. Od tamtej pory James próbuje go odzyskać.

James Howells chce przeszukać wysypisko śmieci w poszukiwaniu utraconej fortuny w BTC

Teraz, według doniesień South Wales Argus, Howells wystosował ponowny apel o prawo do przekopania miejskiego wysypiska śmieci.

Po kolejnych odrzuceniach wniosków ze strony rady miasta Newport, Howells podniósł stawkę, oferując 25% wartości utraconych BTC jako darowiznę na rzecz miasta na rzecz pomocy związanej z COVID-19. Przy obecnej cenie bitcoina, dysk twardy posiada w sobie prawie 290 milionów dolarów. Oznacza to, że ​​miasto może pozyskać około 72 milionów dolarów, jeśli dysk zostanie pomyślnie odzyskany.

Według Howellsa wszystko, czego potrzebuje, to dostęp do zapisów składowisk, aby zidentyfikować dokładną lokalizację dysku twardego w celu ukierunkowanego przeszukania obiektu.

Wypowiadając się na temat możliwości odzyskania przydatnych danych z dysku twardego, Howells zauważył:

„Nie ma żadnej gwarancji, że [nadal działa] ze względu na środowisko, w którym się znajdował, ale są rzeczy, które dają mi pewność. Obudowa zewnętrzna może być zardzewiała, ale na dysku wewnętrznym, na którym przechowywane są dane, powinna istnieć duża szansa, że to ​​nadal działa. Wierzę, że wciąż jest szansa. Jednak im dłużej to trwa, jest mniej prawdopodobne, że uda się to odzyskać”.

Jednak urzędnicy rady miasta Newport twierdzą, że zagrożenia dla środowiska związane z pracami poszukiwawczymi są znaczne, biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo, że wysiłek nie przyniesie żadnych owoców. Howells mówi, że jest gotów przekazać środki na rachunek powierniczy, aby pokryć koszty poszukiwań.

Nie tylko Howells…

James Howells jest jednym z wielu przypadków ludzi, którzy stracili dostęp do swoich funduszy na przestrzeni lat. W 2012 roku Campbell Simpson, były redaktor Gizmodo, również wyrzucił dysk twardy zawierający 1400 BTC, obecnie wart 53,6 miliona dolarów.

Mówi się, że nawet 20% aktualnej podaży bitcoina mogło zostać utracone na zawsze. Rzeczywiście, dane Chainalysis i Glassnode szacują liczbę utraconych bitcoinów między 3 a 3,7 miliona cyfrowych monet.

Może Cię zainteresować:

Komentarze