Musk potentatem ekologicznego wydobywania bitcoina?

Anthony Scaramucci ze SkyBridge Capital, którego firma prowadzi własny fundusz bitcoinowy, skomentował na Twitterze ruch Elona Muska, który ogłosił dziś, że Tesla wycofuje się z honorowania płatności w BTC.

Scaramucci uważa, że Elon Musk wykorzystuje to jako okazję do wezwania do ekologicznego wydobywania bitcoinów.

Dyrektor generalny SkyBridge Capital stawia 500 000 sats na Elona Muska

Scaramucci napisał na Twitterze, że jest gotów postawić 500 000 Satoshi (około 251 dolarów) na tweeta Elona Muska, udowadniając, że jest to zamiar zreformowania przemysłu wydobywczego Bitcoin i uczynienia go w 100% przyjaznym dla środowiska.

Dyrektor generalny SkyBridge uważa, że istnieje duża szansa, że Tesla lub Solar City Muska mogą stać się „przełomem w branży wydobywczej bitcoinów” w przyszłym roku, ogłaszając „super czyste wydobywanie BTC”.

Ogólnie rzecz biorąc, Scaramucci uważa, że tweet Muska, który zakłócił spokój społeczności kryptowalut, jest – podobnie, jak sugerowaliśmy dziś rano – kampanią promującą wykorzystanie czystej energii przez górników BTC. Najwyraźniej prezes Tesli miałby po prostu chcieć przyspieszyć nadejście powszechnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii, zaczynając od wydobywania kryptowalut.

„Głupie sztuczki PR”?

W komentarzach w ramach cytowanego wątku pojawił się komentarz, który może dawać na tę sprawę zgoła odmienne światło. Dajcie znać, co sądzicie na ten temat:

„Cel Elona: obniżyć cenę głupimi sztuczkami PR, aby mógł kupić więcej za niższą cenę. Naprawdę myślisz, że facet, który dwa dni temu ogłosił, że przyjmuje Dogecoin na misję Space X, nagle przejmuje się wpływem BTC na środowisko?”

Może Cię zainteresować:

Komentarze