Michael Saylor wykłada bitcoinową strategię MicroStrategy w amerykańskiej telewizji

Zaangażowanie CEO MicroStrategy w bitcoinowe inwestycje rodzi pewne pytania. Michael Saylor wystąpił w programie CNBC „Fast Money”, aby omówić swój kontrowersyjny plan gry.

Michael Saylor wykłada bitcoinową strategię MicroStrategy

Saylor zaczął swój wywód od zdefiniowania bitcoina jako nośnika wartości: „Świat dorasta do faktu, że bitcoin jest własnością cyfrową w otwartej sieci monetarnej. I to jest dość głębokie, ponieważ rozprzestrzeni się na miliardy ludzi na całym świecie. To cyfrowe złoto w dużej sieci technologicznej”.

Niektórzy zastanawiają się, czy MicroStrategy porzuciło swoją działalność w zakresie produkcji oprogramowania dla sektora business intelligence. Według dyrektora generalnego firma ma dwie strategie, a jedną z nich jest kupowanie bitcoinów.

„MicroStrategy jest pierwszą firmą, która przeprowadza aukcję holenderską lub odkupuje akcje, aby kupić BTC. Jesteśmy pierwszą firmą, która oferuje ofertę długów, aby kupić bitcoin. W zeszłym tygodniu staliśmy się pierwszą firmą, która przeprowadziła ofertę długu zabezpieczonego, aby kupić bitcoin”.

Co sądzą o tym akcjonariusze MicroStrategy?

Zapytany o opinie inwestorów na temat jego obsesji na punkcie Bitcoina, Saylor po raz kolejny wyjaśnił sytuację. Przed okresem zainteresowania BTC, akcje MicroStrategy kosztowały około 120 USD za sztukę. Byli dochodową firmą, ale gotówka była pasywem w ich bilansie. Zmienili model, zmienili bazę akcjonariuszy „i przekształcili się w firmę, która jest w stanie sprzedawać oprogramowanie dla przedsiębiorstw oraz nabywać bitcoin”.

Jeśli chodzi o rezultaty tego ruchu, Saylor szacuje, że siła ich marki wzrosła 100-krotnie. Ostatni kwartał był najlepszym, jaki firma miała w ciągu ostatnich 10 lat. Podstawowa działalność wzrosła o 10%. Według Saylora, pracownicy i akcjonariusze są zadowoleni.

Czy Michael Saylor jest bitcoinowym maksymalistą?

Zapytany o maksymalizm i dywersyfikację bitcoinów, Saylor odpowiedział:

„Bitcoin to najwyższa i najbardziej dominująca sieć nieruchomości cyfrowych. Pomyśl o tym jak o gigantycznych blokach w cyber-Manhattanie. Następnie masz walutę cyfrową, taką jak Tether, i stablecoiny, które chcą być rynkami pieniężnymi w cyberprzestrzeni. Będą jak dolary CBDC. Następnie masz aplikacje cyfrowe, takie jak Ethereum. Ethereum chce zdematerializować budynki JP Morgan, instytucje bankowe i wszystkie giełdy. Jest miejsce na wszystkie te rzeczy, jeśli są właściwie zrozumiane.

Mimo, że rynek aktywów cyfrowych oferuje miejsce dla wielu zasobów, „Bitcoin jest stworzony, aby trwać wiecznie.”

wykres cen akcji microstrategy
wykres cen akcji Microstrategy; źródło: tutaj

Według Saylora jego firma ma dwie zalety. Po pierwsze, Microstrategy ma możliwość przeniesienia przepływów pieniężnych z produkcji oprogramowania do bitcoina. Po drugie, mają możliwość pozyskiwania finansowania w oparciu o dług. Mogą pożyczyć miliard dolarów bez odsetek.

Saylor porównał akcje swojej firmy do ETF. Niektórzy inwestorzy i fundusze po prostu nie chcą kupować bitcoina. Są jednak w stanie kupić akcje MSTR.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze