Lincoln Avenue Capital kupili swoje pierwsze 1000 bitcoinów (BTC)

Lincoln Avenue Capital, zespół inwestycyjny zajmujący się sektorem „niedrogich mieszkań”, podzielił się ze światem informacją o zakupie bitcoinów.

Lincoln Avenue Capital kupuje swoje pierwsze 1000 bitcoinów (BTC)

Zgodnie z treścią oficjalnego ogłoszenia udostępnionego na kanałach mediów społecznościowych, amerykańska firma zarządzająca aktywami Lincoln Avenue Capital kupiła 1000 bitcoinów (BTC) w cenie ok. 33 525 dolarów za sztukę.

Zakup o wartości 33,5 miliona dolarów stanowi 5% wartości netto aktywów zarządzanych przez firmę. Jednocześnie Lincoln Avenue Capital deklaruje ambicje zwiększenia wymiaru tego udziału w przyszłości. Firma nie wyklucza, że może zainwestować we flagową kryptowalutę do 20% swojego AUM (aktywa w zarządzaniu – Assetts Under Management).

Działająca od 1998 roku Lincoln Avenue Capital oferuje swoim klientom ekspozycję na różne strategie inwestycyjne, koncentrując się na nieruchomościach klasy średniej.

Od 2021 r. Lincoln Avenue Capital posiada w ofercie 4100 nieruchomości „w przystępnej cenie” na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Kolejny wieloryb na pokładzie

Ich zakup ma miejscew trakcie kolejnej fali akumulacji bitcoina (BTC). Dane on-chain od Glassnode wskazują na rosnące zainteresowanie inwestorów długoterminowym holdingiem BTC.

Według Bitcoin Treasuries, największego serwisu poświęconego zasobom bitcoin (BTC) instytucji, ponad 1,6 miliona bitcoinów znajduje się teraz w portfelach korporacji. To prawie 8% podaży BTC, która aktualnie znajduje się w obiegu.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze