Jeremy Rubin, programista BTC idzie na emeryturę

Jeremy Rubin ogłosił publicznie, że przechodzi na emeryturę i nie będzie już programistą Bitcoin, a jego projekty związane z tą pracą zatrzymuje na czas nieokreślony.

Ogłoszenie zostało ogłoszone przez Rubina za pośrednictwem jego profilu na portalu społecznościowym Twitter w czwartek, 27 stycznia. W wątku tweetów, w których wyjaśnia swoją decyzję, poprosił o uznanie go za osobę na „urlopie bez daty końcowej”.

Rubin skorzystał z okazji, aby wyjaśnić, że niektóre projekty, które prowadzi, takie jak Judica, inicjatywa tworzenia zdecentralizowanych autonomicznych organizacji (DAO) w Bitcoin i Sapio czy nowy język programowania dla Bitcoin, również zostaną wstrzymane do czasu, aż nie wróci do aktywnego udziału w technologicznym rozwoju Bitcoina.

Rubin przyznał się, że nie miał żadnych precyzyjnych planów na swój czas spędzony jako programista Bitcoina. Jednak odkąd jego udział w ekosystemie wyhamował, współpracował z innymi programistami. Wśród najnowszych kooperacji jest jego wkład w propozycję dodania nowych kodów operacyjnych do korzystania ze skarbców Bitcoin.

Niedawno pojawiła się propozycja programisty Jamesa O’Beirne’a, która polega na dodaniu kodu operacyjnego OP_VAULT i OP_UNVAULT. Kody te ułatwiłyby korzystanie ze skarbców w celu ochrony funduszy w tej sieci. W dokumencie, w którym O’Beirne wyjaśnia swoją propozycję dotyczącą Bitcoina, nazwisko Jeremy’ego Rubina pojawia się jako jednego z programistów, którzy pomogli mu w dopracowaniu szczegółów.

BIP-119 to propozycja ulepszenia Bitcoina, którą Jeremy Rubin promuje od kilku lat. Polega na optymalizacji transakcji między wieloma nadawcami i odbiorcami. Celem BIP-119 jest zapobieganie przeciążeniu sieci.

Chociaż propozycja Rubina byłaby ulepszeniem, które pomogłaby sieci Bitcoina, wielu programistów nie uważa tego obecnie za coś pilnego. Poświęcają więcej uwagi innym propozycjom, które wymagają natychmiastowej reakcji i uważają je za priorytetowe.

Znani programiści Bitcoin, tacy jak Adam Back, Matt Corallo i Eric Lombrozo , wypowiedzieli się przeciwko dodaniu propozycji Rubina do kodu Bitcoin. Oprócz niskiego priorytetu argumentowali również, że potrzeba więcej testów na BIP-119, aby upewnić się, że nie spowoduje to uszkodzenia sieci.

Mocne argumenty za i przeciw propozycji Rubina, która zakończyła się odłożeniem BIP-119 na kolejny okres, mogły wpłynąć na decyzję programisty o odejściu na jakiś czas od tej pracy.

Komentarze