Jedna transakcja bitcoin. 600 milionów dolarów. Opłata…

Bitcoinowy wieloryb przeniósł ogromną ilość cyfrowej waluty, wartą setki milionów dolarów w jednej transakcji. Do zdarzenia doszło w czasie, gdy cena króla kryptowalut odzyskała poziom 62 000 dolarów.

Bitcoin Block Bot wychwycił transakcję, w której tajemniczy podmiot przeniósł łącznie 9610 BTC o wartości ponad 603 mln USD z wielu adresów do dwóch portfeli o nieznanym pochodzeniu w ramach jednej transakcji za opłatą zaledwie 24 USD:

wieloryby bitcoin
źródło: blockchain.com

Blockchain.com pokazuje, że portfel, który otrzymał 9000 BTC, ma historię zaledwie 31 transakcji i ogromną fortunę w wysokości 62 601 BTC. Drugi portfel, który odebrał 610 BTC, ma – w chwili przygotowywania niniejszej publikacji – historię opiewającą na zaledwie jedną transakcję. Na chwilę obecną, obydwa adresy nie wypuściły jeszcze bitcoinów ze swoich rąk.

Jedne z najbogatszych portfeli BTC

BitInfoCharts ujawnia, że ​​portfele, które wysłały 5610 BTC i 3999 BTC, należały – przed transakcjami – do ​​najbogatszych istniejących portfeli. W chwili pisania tego tekstu obydwa portfele, z których wyszły transakcje, są puste.

Żaden z adresów nie był, jak dotąd, powiązany ze znanymi osobami lub firmami kryptowalutowymi, a wysłane BTC nie wydają się zmierzać na giełdę, gdzie mogłyby zostać upłynnione. Co istotne, transfer nastąpił w okresie, kiedy kapitalizacja bitcoina stale utrzymywała się na poziomie powyżej 1 biliona dolarów.

Szok podażowy

Willy Woo twierdzi, że bitcoin przechodzi ogromny szok podażowy, podobny do wyczerpania zapasów z 2017 roku.

„Możemy to zobaczyć śledząc przepływy monet z giełd, gdzie zazwyczaj ludzie spekulują lub kupują i sprzedają swoje monety i mają ustalone saldo, z którego część jest przeznaczona do spekulacji. Właśnie widzieliśmy bezprecedensowe wyczerpywanie się tych zasobów.

Jeśli spojrzeć wstecz na hossę w 2017 r., widzieliśmy pięciomiesięczne wyczerpywanie się zapasów. To wystarczyło, aby popchnąć hossę w 2017 r. do poziomu 20 000 USD z tego, co początkowo wynosiło pomiędzy około 1000 USD do 1500 USD.”

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze