Indie planują rozważyć uznanie bitcoina za klasę aktywów

1 947

Powołując się na różne źródła z indyjskiego sektora kryptowalut, The New Indian Express poinformował, że historyczne przyjęcie BTC przez Salwador jako prawnie uznanego środka płatności sprawiło, że rząd Indii rozważa teraz zakwalifikowanie bitcoina jako klasy aktywów.

Indyjski regulator SEBI ma nadzorować przepisy dotyczące kryptowalut

Po tym, jak prezydent Salwadoru ogłosił, że bitcoin został przyjęty jako prawny środek płatniczy, Indian Securities and Exchange Board of India (SEBI) zamierza ponownie rozważyć obecny zakaz kryptowalut i zainicjować procesy nadzoru nad regulacjami dotyczącymi kryptowalut.

Topowi przedstawiciele branży kryptowalutowej w Indiach negocjują z ministerstwem finansów w sprawie nowego zestawu przepisów regulacyjnych, a ministerstwo przygląda się teraz tej sprawie.

Jak podaje cytowane źródło, nowy projekt ustawy dotyczący regulacji kryptowalut trafi prawdopodobnie pod obrady parlamentu w celu dyskusji podczas pory monsunowej, tj. między czerwcem a październikiem tego roku.

Reserve Bank of India (RBI) ponownie zabronił pożyczkodawcom współpracy z firmami, których działalność związana jest z wirtualnymi walutami – głównie giełdami kryptograficznymi ze względu na dużą zmienność cen kryptowalut.

Jednakże Salwador legalizujący bitcoin jako środek płatniczy i inne kraje Ameryki Łacińskiej, które chcą podążać jego śladem, mogły skłonić indyjskie organy regulacyjne do rozważenia zmiany stanowiska.

Obawy pozostają, aczkolwiek…

Szef RBI, Shakthikanta Das, stwierdził, że nadal istnieją poważne obawy dotyczące kryptowalut. Niemniej jednak komitet, który pracuje nad nową ustawą regulującą kryptowaluty, zamierza „przyjrzeć się ogólnemu scenariuszowi i zrobić najlepszy z możliwych kroków naprzód”.

Prezes Infosys, giganta IT i konsultingowego w Indiach, Nandan Nilekani, wezwał jednak Indie do legalizacji kryptowalut nie jako prawnego środka płatniczego (jako, że kryptowaluty są zbyt niestabilne), ale jako klasa aktywów, towar.

Może Cię zainteresować:

Komentarze