Elon Musk twórcą Bitcoina? Czemu nie…

Jedna z najczęściej odwiedzanych witryn w Australii, Finder, przeprowadziła badanie ankietowe, w którym zapytała 1004 Australijczyków o kilka kwestii związanych z Bitcoinem. Okazało się, że więcej niż połowa z nich wierzy, że twórcą Bitcoina jest Elon Musk.

Według wyników ankiety, 56% Australijczyków nie jest świadomych istnienia tajemniczego twórcy Bitcoin, Satoshi Nakamoto, wierząc, że jego ojcem założycielem jest dyrektor generalny Tesli , Elon Musk. Znaczna liczba respondentów nie wiedziała również, że podaż BTC jest ograniczona do 21 milionów monet. 44% z nich uznało, że ​​bitcoin ma nieograniczoną podaż, podobnie jak pieniądz fiducjarny.

Badanie wykazało również, że wielu Australijczyków jest już zaangażowanych w kryptowalut lub chce zacząć w nie inwestować, przy czym 25% respondentów posiada lub planuje posiadać kryptowalutę do końca 2021 roku. Pomimo wysokiej skali deklaracji chęci zakupu kryptowalut z ankiety popłynął wniosek, że aż 20% badanych nie wie, jak i gdzie kupić kryptowalutę.

Bitcoin „po australijsku”

Finder przeprowadził ankietę w związku z wprowadzeniem przez firmę usługi handlu bitcoinami za pośrednictwem jej nowej aplikacji.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Findera, Fred Schebesta, powiedział, że nowa usługa pomoże Australijczykom korzystać z kryptowalut. „Usunęliśmy całą złożoność, a dzięki aplikacji Finder możesz kupić bitcoiny w trzy minuty. Rejestrujesz się, podajesz swoje dane, wpłacasz pieniądze, to wszystko” – powiedział.

Schebesta przewidywał ponadto, że cena bitcoina osiągnie 250 000 dolarów do końca2021 roku. „Obecny spadek to tylko krótkoterminowa sprawa. Cena bitcoina zmieniła się, ponieważ Chiny coś powiedziały, albo Elon coś powiedział, albo inny rząd coś powiedział ”– stwierdził dyrektor wykonawczy.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze