Dziś korekta trudności Bitcoin | Będzie rekord?

Trudność wydobywania bitcoinów, miara bezpieczeństwa sieci i tego, jak trudno jest konkurować o nagrody blokowe, jest gotowa dostosować się do nowego szczytu. Dostrojenie trudności będzie miało miejsce już dzisiaj, około południa naszego czasu. Czy wskaźnik wyznaczy nowe szczyty w odniesieniu do 2018 roku?

Od czasu ostatniej korekty 2 maja, średni interwał produkcji bloku w sieci Bitcoin wynosi około 8,25 minuty, czyli o ponad 17% szybciej niż intencjonalny interwał 10 minut na blok.

Systematyka trudności Bitcoin

Trudność wydobycia bitcoina została zaprojektowana tak, aby dostosowywać się co 2016 bloków w oparciu o średnie interwały produkcyjne bloków w całym okresie, które zwykle trwają 14 dni.

Jeśli średni interwał jest krótszy niż 10 minut, co oznacza większy hash rate w tym okresie, sieć zwiększy trudność w reakcji na rosnący poziom konkurencji w sieci. Podobnie, jeśli średni interwał bloków jest dłuższy niż 10 minut, trudność sieci spadnie.

BTC.com i Poolin szacują obecnie, że nadchodząca trudność zwiększy się o ponad 20%, co ma nastąpić na wysokości bloku 683424, czyli dzisiaj około 12:00 naszego czasu.

trudność bitcoin

Na sytuację wydobycia BTC wpłynęły niedawno przerwy w dostawach prądu w Chinach

Ostatnim razem, korekta trudności wydobycia BTC powyżej 20% miała miejsce w październiku 2017 r. Oczekiwany, największy jak dotąd skok trudności od 42 miesięcy następuje po dynamicznym wzroście wskaźnika hash sieci po ostatnich incydentach w chińskiej prowincji Xinjiang.

W połowie kwietnia miały miejsce wypadki w kilku kopalniach węgla w północno-wschodnim regionie Chin, na skutek których elektrownie w tym rejonie wstrzymały dostawy energii elektrycznej do centrów danych. Większość obiektów wydobywczych bitcoina na tym obszarze została zamknięta na około tydzień, po czym 22 kwietnia stopniowo wracała do normalnego funkcjonowania. Był to również główny czynnik powodujący 12% spadek trudności wydobycia bitcoinów, który odnotowano 2 maja

W ciągu ostatniego miesiąca, średnio około 10 EH / s mocy obliczeniowej z nowo dostarczonych do Chin urządzeń miningowych zostało podłączonych do sieci. Ta moc jest równa około 100 000 jednostkom najnowszej generacji sprzętu do wydobywania BTC.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze