Chiny | Brak prądu spowodował znaczne spadki mocy wydobycia BTC w kluczowych kopalniach

4 539

Chiny doświadczyły znacznych przerw w dostawach energii. Moc wydobywcza wielu chińskich kopalni BTC gwałtownie spadła.

Wydaje się, że moc mieszania największych pul wydobywczych bitcoinów zlokalizowanych w północno-zachodnich Chinach (Xinjiang) spadła z powodu regionalnego blackoutu umożliwiającego inspekcje bezpieczeństwa.

Informacja została podana przez Wu Blockchaina, autora chińskiego biuletynu kryptowalutowego Wublock, który zauważył znaczące spadki hash rate BTC.com o 18,9% i Poolin o 33%.

Chiny nadal potęgą w wydobywaniu BTC

Według artykułu w chińskim magazynie Wu Talk, region Xinjiang przechodzi obecnie „kompleksową kontrolę bezpieczeństwa na wypadek awarii zasilania”.

Inspekcje są wynikiem niedawnego wypadku powodziowego w kopalni węgla w Xinjiang, w którym 21 górników zostało tymczasowo uwięzionych w trzech różnych miejscach. Kopalnia została zalana przez nagłą powódź podczas dokonywania ulepszeń technicznych, co spowodowało przerwy w komunikacji i przerwy w dostawie prądu pod ziemią. Do kopalni zostało wysłanych prawie 1500 ratowników, aby nieść pomoc w tej nagłej sytuacji.

Xinjiang jest głównym źródłem globalnego hash rate sieci Bitcoin. Cambridge Bitcoin Energy Consumption Index (BECI) szacuje, że region odpowiada aktualnie za prawie 36% łącznej mocy mieszania Chin. BECI szacuje, że Xianjian stanowi 23,3% globalnego wskaźnika hash, a same Chiny stanowią dwie trzecie światowej potęgi wydobywczej.

Z analizy danych od Ycharts wynika, że przestoje w dostawach energii elektrycznej spowodowały – w ciągu ostatnich 24 godzin – spadek łącznego hash rate w sieci Bitcoin o około 2,2%.

Może Cię zainteresować:

Komentarze