BTC wg Guggenheim | Czy prognoza 400 000 USD ma sens?

Kolejny dzień, kolejna przeszkoda pokonana. W niedzielny poranek, około godziny 7 rano, cena Bitcoina (BTC) przebiła na Coinbase 27000 USD i osiągnęła kolejny rekord wszech czasów (ATH) w wysokości 27 432 USD.

510 miliardów dolarów kapitalizacji

Dziś rano BTC kosztował na Coinbase za około 27 450 USD. Oznaczało to wzrost o 10,78% w ciągu ostatnich 24 godzin i 282,15% w całym okresie od początku roku. Kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosi obecnie około 510 miliardów dolarów.

Jak pokazuje poniższy tweet, tradycyjne media głównego nurtu, które w większości albo ignorują Bitcoin, albo kpią z niego, zaczynają być podekscytowane niezwykle imponującą passą BTC:

Neil Strauss, autor bestsellerów New York Timesa, naśmiewał się z tego, jak wiele osób zwleka z wejściem w BTC, a tym samym ostatecznie musi kupować po znacznie wyższych cenach:

BTC za 400 000 USD | Czy to możliwe?

W ubiegłą niedzielę (20 grudnia) analityk / trader kryptowalut Luke Martin (@VentureCoinist), który jest również gospodarzem podcastu „Venture Coinist” i kanału YouTube „Venture Coinist”, przyjrzał się bliżej prognozie Guggenheim Partners dla bitcoina w wysokości 400 000 USD.

16 grudnia Scott Minerd, Global Chief Investment Officer w Guggenheim Partners, globalnej firmie inwestycyjno-doradczej zarządzającej aktywami o wartości ponad 295 miliardów dolarów, mówił o Bitcoinie podczas wywiadu dla Bloomberg TV.

Minerd został zapytany o Guggenheim Macro Opportunities Fund i decyzję jego menedżerów o zainwestowaniu „do 10% wartości aktywów netto w Bitcoin Trust w Grayscale”. Oprócz tego pojawiło się pytanie o to, czy Guggenheim zaczął już kupować Bitcoiny i jak bardzo ta decyzja była „związana z nadzwyczajną polityką Fed”.

Minerd odpowiedział:

„Odpowiadając na drugie pytanie, najwyraźniej Bitcoin i nasze zainteresowanie Bitcoinem jest powiązane z polityką Fed i szalejącym drukowaniem pieniędzy, które ma teraz miejsce. Jeśli chodzi o nasz fundusz inwestycyjny, wiesz, nie jesteśmy jeszcze skuteczni wg SEC. Więc wiesz, wciąż czekamy.

„Oczywiście podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu alokacji w kierunku Bitcoin, kiedy BTC osiągnął 10 000 USD. Jest to trochę trudniejsze przy obecnej cenie zbliżonej do 20 000 USD. Niesamowite, wiecie, w bardzo krótkim okresie czasu, jak duży był nasz rozbieg […] Bitcoin powinien być wart około 400 000 USD”.

„Te 400 000 USD za 1 BTC ma sens”

Luke Martin tak powiedział o wycenie Guggenheima na 400 000 USD (wypowiedź z 20 grudnia):

„Jeśli użyjesz kapitalizacji rynkowej złota jako celu i jako modelu wyceny względnej, jeśli Bitcoin wpłynie na kapitalizację rynkową złota w ciągu najbliższych 100 lat, to tak naprawdę myślę, że cena docelowa 400 000 USD podana przez Scotta Minerda może mieć sens zwłaszcza w chwili, gdy weźmiesz pod uwagę, że aktywa store of value są znacznie większe niż tylko złoto.

„Pamiętaj, ludzie przechowują wartość w przedmiotach kolekcjonerskich, przechowują wartość w dziełach sztuki, przechowują wartość w drogich samochodach. Miliarderzy, milionerzy, mają Ferrari, mają Porsche i czasami kupują je, aby nimi jeździć, ale często kupują je jako środek przechowywania wartości. Kupujesz rzadkie przedmioty, ponieważ dobrze zachowują swoją wartość w świecie, w którym mamy nieskończoną podaż pieniądza fiducjarnego. Nadal drukujemy pieniądze. Wraz ze wzrostem podaży pieniądza, wartość rzadkich aktywów nadal rośnie”.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze