Bitcoin | Przełamując fale, czyli rejs po wzburzonym morzu

Jeśli miałbym mieć okręt, nazwałbym go „Bitcoin”. Pływanie po szerokich wodach, wznoszenie się i opadanie na gwałtownych falach to by było coś! Emocje, które serwuje nam w ostatnich dniach najlepsza kryptowaluta świata to prawdziwy rejs z przygodami. Trzeba jednak mocno trzymać ster…

Jeszcze wczoraj Simon Peters, analityk eToro sugerował, że jeśli kurs bitcoina utrzyma trajektorię ruchu parabolicznego, moglibyśmy spodziewać się poziomu 20 000$ 2 przeciągu 7 do 14 dni. Jak obecnie wygląda sytuacja na rynku bitcoina?

Cena Bitcoin spadła o 3000 $ w czasie krótszym niż 24 godziny

Jeszcze 26 czerwca największa kryptowaluta świata była relatywnie blisko, aby dotknąć poziomu 14 000$. W chwili pisania niniejszego tekstu bitcoin jest wyceniany na 11 350 $, co oznacza 8,36% spadek wartości w przeciągu ostatnich 24 godzin:

cena btc
źródło: tutaj

Dodatkowo, na rynku altcoinów nadal utrzymuje się w większości przypadków spadkowa, „dwucyfrowa” tendencja:

spadki altcoinów
źródło: tutaj

Bitcoin przełamuje fale

Niektórzy eksperci sugerują, że ruch w dół jest wynikiem gwałtownego wzrostu popytu na Bitcoin. Napływ nowych nabywców doprowadził do gwałtownego wzrostu zmienności, co może być przyczyną spadku kursu kryptowaluty. Istnieją jednak inne teorie.

Milionowa transakcja na Coinbase

Transakcja w wysokości 8 884 BTC o wartości około 101 530 110 USD, opuściła niedawno nieznany portfel w drodze na giełdę Coinbase. Jednak to, co przyciąga uwagę, to fakt, że adres portfela był zasadniczo nieaktywny przez prawie rok. Czy możliwe jest, że ktoś chciał poruszyć rynek w ten sposób, żeby za całość transakcji zakupić altcoiny?

Warto zwrócić uwagę, że opłata transakcyjna za przesłanie tak dużej kwoty wyniosła zaledwie 0,0108 BTC.

Pomijając niewielkie transakcje o wartości od 0,006 USD do 2,45 USD w zeszłym miesiącu, musielibyśmy cofnąć się do 30 lipca 2018 r., aby zobaczyć ostatnią znaczącą transakcję bitcoin pochodzącą z danego portfela. Wtedy była to transakcja warta około 529,099 $.

Dump na Bitstamp

Nieco ponad miesiąc temu świat kryptograficzny zobaczył, do czego może doprowadzić transakcja w wysokości BTC 3,645 na jednej giełdzie, Bitstamp. Kurs Bitcoin osunął się wówczas z poziomu 7 749 $ do 7 179 $ w czasie krótszym niż 30 minut. Bitcoin zanotował dołek 6 000 USD na Bitstamp, co mogło doprowadzić do masowej wyprzedaży na innych giełdach.

Szczęśliwa parabola bitcoina

W ubiegłą niedzielę Ran NeuNer pisał na Twitterze:

Tydzień później Simon Peters z eToro zauważył, że jeszcze w tym roku możemy zobaczyć bitcoina na poziomie 50 000 $ lub nawet 100 000 $!

Do pozytywnych informacji, z punktu widzenia fundamentów, dołożył swoje trzy grosze Mike Novogratz:

Mastercard, Visa, PayPal, Stripe, eBay, Uber. Te wszystkie firmy, które związały się z ogłoszoną niedawno Librą Facebooka mogą chcieć pójść o wiele dalej, jeżeli chodzi o kryptowaluty. Mike Novogratz sądzi, że do 2022 roku największe korporacje świata będą agresywnie wchodzić w bitcoina.

“First, this is a step function. First, they’re going to accept Libra coin. I would bet you within 18 months – Visa, Mastercard accept Bitcoin as payment as well.”

Do tego wszystkiego śmiało można dołożyć dyskusję o stałym napływie inwestorów instytucjonalnych, jak również „kwestie chińskie”:

Niesamowite emocje

Trzeba przyznać, że bitcoin dostarcza nam ostatnio niesamowitych emocji. Pojedyncze ruchy ceny w połączeniu z analizą techniczną i fundamentalną mogą niejednego przyprawić o zawrót głowy. Uważajcie, żeby nie nabawić się choroby morskiej:)!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx