1,2 mld USD w BTC wytransferowane z Binance 10 minut po wczorajszych spadkach

Niedawno udostępniony wykres Glassnode pokazuje, że zaledwie dziesięć minut po tym, jak cena BTC spadła w niedzielę do poziomu 51 000 dolarów, z Binance zostały wytransferowane bitcoiny o wartości 1,2 miliarda dolarów.

Przypomnijmy, że bitcoin doświadczył wczoraj spadku o blisko 20% z 60 000 dolarów do 51 000 dolarów w mniej niż godzinę.

1,2 miliarda dolarów w BTC wytransferowanych z Binance

CIO Moskovski Capital udostępnił dziś wspomnianym wyżej wykres o ogromnym spadku BTC. Spekulowano, że za ruchem ceny bitcoina kryła się sprawa pewnego tweeta, o czym informowaliśmy Was już wczoraj.

W tweecie zarzucano, że Departament Skarbu USA zamierza obciążyć kilka instytucji finansowych oskarżeniami o pranie pieniędzy przy użyciu kryptowalut. W ciągu godziny po opublikowaniu tej wiadomości bitcoin utworzył dużą czerwoną świecę. Wraz ze spadkiem kursu króla kryptowalut, w dół poleciały kursy topowych altcoinów. Z rynku zniknęło wówczas 288 miliardów dolarów.

Lex Moskovski, który udostępnił wykres, poprosił Binance o oficjalny komentarz. W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, żaden przedstawiciel giełdy nie odpowiedział na jego wezwanie

W komentarzach pod tweetem użytkownicy zakładali, że w chwili, gdy rynek wyznaczył dołek, ktoś kupił tę oszałamiającą ilość BTC.

9000 BTC przed i 20,700 BTC po spadku

Analityk kryptowalut Willy Woo również skomentował wczorajszy spadek wartości bitcoina. Uznał, że spadek był spowodowany znacznym spadkiem hash rate bitcoina w Chinach – największym tego rodzaju od 2017 roku.

Woo napisał również na Twitterze, że zgodnie z wykresem Glassnode, 9000 bitcoinów zostało przeniesionych na Binance przed spadkiem ceny, a niedługo po nim wytranserowanych zostało 20 700 BTC. Woo załozył, że obydwa transfery mogły być dokonane przez tego samego wieloryba.

Do tej pory kurs BTC/USD powrócił do poziomu 56 900 USD.

Przeczytaj również:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.