Bitcoin zastąpi SWIFT?! Ekspert wywołuje rewolucję w płatnościach!

David Marcus, były dyrektor ds. płatności Facebooka, stwierdził, że Bitcoin jest na dobrej drodze, by stać się najważniejszym czynnikiem do wprowadzenia płatności w nową erę. Uważa on, że globalna infrastruktura płatnicza jest przestarzała i zdecydowanie skorzysta na integracji z kryptowalutami.

Bitcoin wprowadzi świat w nową erę?

Podczas wywiadu dla Squawk Box w telewizji CNBC były dyrektor Facebooka i PayPala opowiedział o swoim nowym projekcie, Lightspark. Firmę tę stworzono, aby zapewnić płatności rozliczane w drugiej warstwie Bitcoina, sieci Lightning.

To rozwiązanie płatnicze poprawia skalowalność sieci Bitcoin, umożliwiając użytkownikom wysyłanie pieniędzy „poza łańcuchem”. W tym sensie Marcus i jego firma chcą przekształcić kryptowalutę w „rzeczywistą globalną sieć płatniczą”.

Celem jest finansowe połączenie wszystkich osób, bez względu na narodowość, dostęp do tradycyjnych środków płatniczych i innych czynników. Były wykonawca Facebooka twierdzi, że jest to ostatnia granica umożliwiająca ludziom łączenie się tak, jak robią to w przypadku e-maili, SMS-ów i innych form komunikacji wspieranych przez internet.

Marcus wytłumaczył, dlaczego jego firma buduje na bazie sieci Bitcoin:

Jeśli zatrzymałbyś dowolnego zagranicznego turystę odwiedzającego USA, chcąc się z nim skontaktować, mógłbyś poprosić go o adres e-mail i wysłać mu wiadomość w ciągu minuty. Możesz wysłać mu SMS-a, możesz zaprosić go na grupowy czat wideo. Gdybyś jednak chciał przesłać mu pieniądze, nie byłbyś w stanie tego zrobić. Jeśli chodzi o płatności wciąż jesteśmy w erze faksu i właśnie to chcemy rozwiązać.

David Marcus, CNBC

Zobacz również: Jego 8000 Bitcoin gnije na wysypisku. Teraz chce pozwać radę miasta

Podbój sektora potencjalnie wartego biliony

Marcus uważa, że ​​na świecie brakuje uniwersalnego protokołu dla pieniędzy i że Bitcoin i sieć Lightning są idealnym rozwiązaniem. Obecne środki płatnicze są skomplikowane. Ludzie muszą pokonać kilka przeszkód, aby przesyłać pieniądze między krajami lub chociażby między sobą.

Wierzy, że jego projekt ma szansę wejść w sektor wart biliony dolarów i przejąć udział w rynku od SWIFT i innych międzynarodowych sieci płatniczych.

Choć wartość Bitcoina spada od osiągnięcia historycznego rekordu 69 000 dolarów w 2021 roku, sieć Lightning rośnie. Dane z platformy analitycznej kryptowalut mempool.space wskazują, że rozwiązanie drugiej warstwy zwiększyło swoją zdolność płatniczą do ponad 4700 BTC. Jeśli trend się utrzyma, sieć Lightning mogłaby podwoić swoją zdolność płatniczą w ciągu najbliższych dwóch lat.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze