Jego 8000 Bitcoin gnije na wysypisku. Teraz chce pozwać radę miasta

Kolejny rozdział legendarnej historii. James Howells, inwestor z Walii, zintensyfikował swoje starania, aby odzyskać 8 000 Bitcoin, które przypadkowo wyrzucił na śmietnik. Teraz zaginione kryptowaluty warte są oszałamiające 557 milionów dolarów.

Bitcoin jak zaginiona Atlantyda

Howells teraz zagroził pozwem radzie miasta Newport, która nadzoruje składowisko odpadów, na którym znajduje się wyrzucony dysk twardy z kryptowalutami. Ci konsekwentnie odmawiają mu pozwolenia na przeszukanie wysypiska w poszukiwaniu zagubionych Bitcoinów (CRYPTO: BTC), donoszą media. W odpowiedzi Howells przygotowuje się do podjęcia działań prawnych przeciwko radzie miasta, co może zablokować rutynowe prace na terenie wysypiska.

Poza tym Howells domaga się 446 milionów funtów (557 milionów dolarów) odszkodowania, co odpowiada najwyższej zarejestrowanej wartości jego zaginionych Bitcoinów. Ewentualna wypłata tej kwoty mogłaby oznaczać finansową katastrofę dla rady miasta.

„Przez ostatnie dziesięć lat próbowałem już wszystkiego. Nie chcieli współpracować, więc teraz musimy podjąć drogę prawną” – powiedział Howells.

W liście wysłanym do rady miasta na początku tego miesiąca Howells zażądał pozwolenia na rozpoczęcie prac na wysypisku do 18 września oraz przeglądu sądowego, aby ocenić proces podejmowania decyzji przez radę miasta w sprawie sagi związanej z wysypiskiem Bitcoinów.

Zobacz również: Słynny Pegasus zainfekował iPhone’y i iPady! Zdecydowane kroki Apple

Kasa dla każdego mieszkańca miasta

Przypomnijmy: inwestor przypadkowo wyrzucił swój portfel Bitcoin w 2013 roku podczas sprzątania starego biura. To spowodowało utratę 8000 Bitcoinów wartych 446 milionów funtów w momencie ich największej wartości i około 166 milionów funtów w dniu dzisiejszym.

Jednak rada miasta od lat pozostaje nieugięta, odmawiając mu pozwolenia na odzyskanie zagubionych Bitcoinów. Powołują się na obawy środowiskowe i negatywny wpływ na otoczenie.

„W obecnym klimacie nie możemy uzasadnić przekierowania cennego czasu pracowników kosztem mieszkańców Newport” – powiedział rzecznik rady miasta.

Rok temu Howells rzekomo twierdził, że zdobył wystarczające finansowanie na prace wykopaliskowe. W próbie przekonania rady miasta obiecał przeznaczyć 10% odzyskanych Bitcoinów na przekształcenie Newport w „mekkę krypto”. Zaoferował 50 funtów każdemu mieszkańcowi i instalując terminale oparte na krypto w lokalnych sklepach, donosi Protos.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze