Bitcoin spadnie do zera? Groteskowa prognoza byłego zwolennika krypto

Syn Petera Schiffa, Spencer, dotychczas znany ze swojego poparcia dla największej kryptowaluty, jaką jest Bitcoin, od niedawna zmienił swoje stanowisko. Teraz przewiduje, że jego wartość „w ciągu najbliższych lat prawdopodobnie spadnie do zera.” Ta zaskakująca zmiana nastawienia wywołała falę komentarzy wśród społeczności krypto.

Bitcoin? Już mi się nie podoba!

Pierwotne optymistyczne nastawienie Spencera do Bitcoina ustąpiło miejsca wyjątkowo pesymistycznemu spojrzeniu. Dotychczas uważał, że Bitcoin jest doskonałą długoterminową inwestycją i zabezpieczeniem przed inflacją. Jeszcze niedawno, bo w kwietniu 2023 r., młodszy Schiff twierdził, że „na dłuższą metę Bitcoin jest wyborem lepszym niż złoto.”

Schiff junior odpowiedział na artykuł zatytułowany „Dwie przyczyny nadchodzącej Wielkiej Depresji”, który określił jako „oczywiste straszenie”. Spencer przewiduje, że „czeka nas niepojęcie ogromny boom gospodarczy, a nie żadna depresja”. Dodał jeszcze, że „standard życia przeciętnego Amerykanina w ciągu najbliższych pięciu-dziesięciu lat zdecydowanie wzrośnie.”

Teraz jego zdaniem to sztuczna inteligencja, a nie Bitcoin, będzie napędzać ten boom. W odpowiedzi na uwagę, że „Bitcoin rozwiąże wszystko”, Spencer stwierdził, że: „to nie ma nic wspólnego z Bitcoinem. Nie sądzę, że Bitcoin będzie miał znaczący wpływ na świat”.

Zobacz też: Chiny już zniewolone przez cyfrowego juana. Liczby dotyczące CBDC szokują

Diss na Schiffa Seniora

Peter, ojciec Spencera, od lat jest znanym krytykiem Bitcoina. Mimo to, syn zapewnia, że ich punkty widzenia są coraz bardziej rozbieżne. Spencer twierdzi, że wcześniej zgadzał się z ojcem co do kierunku, w jakim podąża gospodarka, lecz teraz przewiduje „stały, hiperdeflacyjny boom gospodarczy”.

Podkreślił, że chociaż teraz zgadza się z długoterminową pesymistyczną prognozą ojca dla Bitcoina, uważa, że do swoich wniosków doszedł on „tylko przez przypadek”. Młodszy Schiff stwierdził: „Argumenty mojego ojca przeciwko Bitcoinowi są naprawdę złe i nawet nie mają sensu. Jest całkowicie w błędzie co do gospodarki i zdecydowanie odradzam ludziom, aby podążali za jego radami inwestycyjnymi”.

Wygląda na to, że młodszy Schiff na dobre zrezygnował z króla krypto, kierując swoją uwagę ku sztucznej inteligencji jako następnemu gorącemu tematowi. Czy to oznacza, że Bitcoin rzeczywiście stracił, czy może Spencer szuka łatwego sposobu na atencję?

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze