Kongresmeni krytykują SEC. Żądają setek milionów na krucjatę przeciwko krypto!

Przewodniczący Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Gary Gensler, zwrócił się do senatorów o dodatkowe 109 milionów dolarów. Miałby to być budżet przeznaczony na egzekucję przepisów agencji w obszarze kryptowalut. Jednocześnie, Reprezentanci Kongresu USA, French Hill i Dusty Johnson, wystosowali list, w którym krytykują podejście SEC do regulacji rynku krypto.

Kongresmenom nie podoba się podejście Genslera

Celem pisma jest podkreślenie konieczności wspólnego podejścia do tworzenia solidnego ramowego regulaminu dla rynku aktywów cyfrowych. Autorzy podkreślają, że Stany Zjednoczone muszą czerpać korzyści z technologii blockchain poprzez dobrze uregulowany rynek.

W liście zaznaczyli, że Komitet ds. Usług Finansowych i Komitet ds. Rolnictwa Izby Reprezentantów przeprowadził ponad 15 przesłuchań dotyczących polityki aktywów cyfrowych w ciągu ostatnich czterech lat.

Zobacz też: Chiny już zniewolone przez cyfrowego juana. Liczby dotyczące CBDC szokują

Kontrowersje wokół regulacji krypto poprzez egzekwowanie

Autorzy listu krytykują podejście SEC do regulacji, twierdząc, że agencja wydaje się preferować regulację poprzez egzekwowanie, nie tworzenie kompleksowych wytycznych. Według nich działania personelu i tworzenie niepotrzebnych przepisów, doprowadziły do zwiększenia zamieszania zamiast jasności.

Stwierdzili też, że obecne podejście nie służy ochronie publicznej. Wzywają do ustawodawstwa, które zapobiegałoby upadłości firm zajmujących się aktywami cyfrowymi, zamiast karać je po fakcie.

List kończy się wezwaniem do produktywnego zaangażowania ze strony SEC, podkreślając znaczenie tworzenia niewątpliwie przełomowych przepisów. Reprezentanci Kongresu wezwali Genslera do ścisłej współpracy, podkreślając, że nie jest to monolog, ale wspólne wysiłki na rzecz znalezienia równowagi. Pożytecznej synergii między wspieraniem innowacji a zapewnieniem ochrony konsumentów.

Gensler: SEC potrzebuje więcej pieniędzy

Tymczasem Gensler zwrócił się do Kongresu o 393 miliony dolarów na potrzeby technologiczne, takie jak analiza danych i cyberbezpieczeństwo. W sumie, przewodniczący SEC chce zwiększyć finansowanie agencji we wszystkich działach do 5,1 miliarda dolarów, z 4,7 miliarda dolarów w bieżącym roku.

Aby te liczby były zrozumiałe, wydatki te są niewielkie w porównaniu do tego, ile niektóre z największych podmiotów wydają w ciągu miesiąca na technologię. Innowacje technologiczne na rynkach finansowych doprowadziły do naruszeń praw w nowych i powstających obszarach, zwłaszcza w przestrzeni krypto. Zaradzenie temu wymaga nowych narzędzi, wiedzy i zasobów.

Gary Gensler

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze