Bitcoin odradza się i wraca na właściwe tory? Eksperci wskazują na kilka czynników i przedstawiają prognozy

Na rynku powoli widać powrót optymizmu wokół Bitcoina. Początek roku przyniósł spore rozczarowanie, ponieważ wiele prognoz obiecywało, że Bitcoin ETF będzie katalizatorem jego kursu. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Jednak od kilku dni BTC powoli oddala się od niebezpiecznych poziomów, które w pierwszych dnia po zatwierdzeniu ETF były bardzo blisko. Znowu pojawiają się bardziej optymistyczne prognozy. Czy będziemy obserwować opóźniony efekt wprowadzenia BTC ETF, czy to przedwczesna radość?

Bitcoin wraca na właściwe tory?

Jak oceniają analitycy, Bitcoin powoli otrzepuje się z kurzu. Odrodzenie następuje po zatrzymaniu spirali spadkowej. Obecnie jego wartość znajduje wsparcie na poziomie około 43 000 dolarów. Wzrost ten jest napędzany wzmożoną aktywnością sieci i rosnącą użytecznością tokenów BRC 20, które razem katalizują wzrost cen.

Wpływ na obecną sytuację mają prawdopodobnie dwa czynniki. Przede wszystkim fundusze ETF Bitcoin odnotowały wzrost kapitału. Z drugiej strony zwiększona sprzedaż Bitcoinów przez górników, prawdopodobnie w celu zabezpieczenia zysków przed halvingiem, również przyczynia się do utrzymania cen kryptowaluty.

Analitycy zwracają również uwagę na istotne ruchy ze strony gigantów instytucjonalnych. Chodzi przede wszystkim o duże zakupy, jakie poczyniło w ostatnim czasie Microstrategy. Michael Saylor, założyciel firmy, ujawnił nabycie 850 Bitcoinów w styczniu. Tym samym firma zwiększyła swoje zasoby Bitcoina do 190 000 tokenów. Eksperci oceniają, że takie znaczące zakupy mogą zwiększyć wartość rynkową Bitcoina i stymulować popyt, ponieważ stanowią przykład zaufania instytucjonalnego do aktywów cyfrowych.

Portale branżowe informują również, że tzw. wieloryby coraz bardziej akumulują Bitcoina. Firma analityczna Santiment informowała, że rośnie liczba portfeli, które posiadają co najmniej 1000 Bitcoinów. Jak ocenia Santiment, może to być kolejna przyczyna zwiększenia zaufania do kryptowaluty oraz wzrostu jej kursu.

Zobacz też: Ekspert ocenia, że Bitcoin osiągnie 70 tys. USD do końca roku. Jego poprzednia prognoza się sprawdziła

Znany inwestor stawia na Bitcoina

Popularny inwestor Robert Kiyosaki w rozmowie z Anthonym Pompliano wskazał, że Bitcoin w porównaniu z tradycyjnymi aktywami, takimi jak złoto i srebro ma pewne unikalne zalety. Autor bestselerowej książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” podkreślił efektywność kosztową Bitcoina i łatwość transferu w porównaniu z towarami fizycznymi. Ponadto Kiyosaki wskazał, że koszty bezpieczeństwa w przypadku BTC są niższe. Inwestor ocenił, że Bitcoin to współczesne złoto cyfrowe, które ma potencjał do zrewolucjonizowania transakcji pieniężnych.

Analitycy oceniają, że tego typu głosy i podkreślanie unikalnych cech Bitcoina i jego statusu cyfrowego złota, może zwiększyć zaufanie inwestorów. Według ekspertów to poparcie może zwiększyć zakupy Bitcoinów, potencjalnie podnosząc jego cenę rynkową.

Trudno jednoznacznie wskazać, czy Bitcoin rzeczywiście się odradza. Na pewno powoli powracają optymistyczne prognozy. Warto jednak zestawiać je z tymi mniej entuzjastycznymi, by rozważyć wszelkie argumenty. W ten sposób dajemy sobie szansę na uniknięcie ewentualnego rozczarowania.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JK
Noble Member
JK(@jk)
15 dni temu

Wzrost ten jest napędzany wzmożoną aktywnością sieci i rosnącą użytecznością szklanych paciorków BRC 20″ ;))

„Z drugiej strony zwiększona sprzedaż Bitcoinów przez górników, prawdopodobnie w celu zabezpieczenia zysków przed halvingiem, również przyczynia się do utrzymania cen kryptowaluty”

No to całkiem ciekawa teoria, że zwiększona podaż przyczynia się do utrzymania ceny czegokolwiek… Czy mogę prosić jej autora o więcej szczegółów? ;))

Paweł Morawski
Paweł Morawski
15 dni temu

Bitcoin się odradza od stycznia roku 2023 😉

Tkd
Tkd
15 dni temu

Wszystko zgodnie z cyklicznością..

3
0
Dodaj komentarzx