To tu powstanie światowe centrum AI? Google wskazuje swojego kandydata

Dolina Krzemowa to region, który większości osób kojarzy się z miejscem, w którym powstają kluczowe rozwiązania i technologie. Dlatego mogłoby się wydawać, że to właśnie tam będzie tworzyć się światowe centrum AI. Okazuje się jednak, że Google ocenia, że takie centrum mogłoby powstać w zupełnie innym miejscu. Gigant technologiczny wskazał Singapur jako państwo, które posiada wyjątkowo korzystne i sprzyjające otoczenie dla rozwoju sztucznej inteligencji. Co konkretnie ma do zaoferowania Singapur?

Singapur ma potencjał, by zostać światowym centrum AI?

Caroline Yap, dyrektor zarządzająca ds. globalnego biznesu sztucznej inteligencji i inżynierii stosowanej w Google Cloud, w rozmowie w CNBC powiedziała, że Singapur ma bardzo duży potencjał, by stać się globalnym centrum sztucznej inteligencji. Wcześniej Yap przemawiał w trakcie styczniowego szczytu Explore AI, które zostało zorganizowane przez Google Cloud i rząd Singapuru. Celem spotkania było wyróżnienie najlepszych generatywnych rozwiązań AI opracowanych przez organizacje, które wzięły udział w inicjatywie „AI Trailblazers”.

Yap wskazywała między innymi, że mocną stroną Singapuru jest dobrze rozwinięte partnerstwo publiczno-prywatne. Ponadto oceniła, że Singapur tworzy bardzo sprzyjające środowisko dla innowacji. Okazuje się, że Google nie jest osamotnione w swoich przewidywaniach.

Kenddrick Chan, starszy analityk ds. polityki w Tony Blair Institute for Global Change stwierdził, że pod wieloma względami Singapur posiada już odpowiednie podstawy potrzebne do rozkwitu jako globalne centrum sztucznej inteligencji.

Zobacz też: Tutaj kryzysu nie widać. Oto branża, która notuje rekordowe zyski. Liczby robią wrażenie

Microsoft stawia na Indie

Podczas gdy Google celuje w Singapur, Microsoft stawia na Indie. Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoftu ocenił, że sztuczna inteligencja stała się centralnym punktem strategii krajów pragnących napędzać wzrost gospodarczy i innowacje. Nadella zwrócił uwagę na rozwijający się indyjski rynek sztucznej inteligencji. Podkreślił, że inwestycje w AI mogą napędzić wzrost gospodarczy tego państwa. Zgodnie z założeniami, PKB Indii ma osiągnąć 500 miliardów dolarów do 2025 r. To właśnie rozwój sektora AI ma odegrać kluczową rolę w napędzaniu tego wzrostu.

Nadella ogłisoił, że Microsoft planuje przeszkolenie ponad 2 milionów osób w Indiach w zakresie umiejętności związanych ze sztuczną inteligencją. Wygląda na to, że zarówno Indie, jak i Singapur, są poważnymi kandydatami do stworzenia światowego centrum AI.

Może Cię zainteresować:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JK
Noble Member
JK(@jk)
15 dni temu

Ale prąd czy mają tani… ? 😀
(sam ChatGPT to 10% zużycia Bitcoina, a przecież wszystko nadal jest jeszcze „w powijakach”…)

ufwsgdz20190809
Member
ufwsgdz20190809(@ufwsgdz20190809)
14 dni temu
Odpowiedz do  JK

Może będą takie czasy, że sam wytworzysz sobie prąd.
Jak w opowiadaniu:
Janusz A. Zajdel – 869113325.

2
0
Dodaj komentarzx