Bitcoin konsoliduje się powyżej 23 000 USD – inwestorzy już czekają na Fed

Bitcoin konsoliduje się powyżej 23 000 USD – inwestorzy czekają na Fed w sprawie stóp procentowych

W oczekiwaniu na Fed

Inwestorzy zawsze na coś czekają. Albo na hossę, albo na wyniki finansowe, albo na komunikaty.

Komunikaty napływające na rynek są zresztą nieodłączną lekturą każdego inwestora i nie da się bez nich funkcjonować.

W ostatnich miesiącach niezwykle istotnie wpływające na rynek są komunikaty Fed dotyczące stóp procentowych. Już samo przewidywanie i oczekiwania skłania niektórych do podejmowania decyzji inwestycyjnych a w krótkim terminie spekulacyjnych.

W dniach 21 – 22 marca odbędzie się posiedzenie komitetu FOMC a zaraz po tym Fed ogłosi swoją decyzję odnośnie kolejnej podwyżki stóp procentowych.

Rynek w zdecydowanej większości przewiduje podwyżkę o 0,25 % ale stale powiększa się także rzesza przekonana o większej podwyżce na marcowym posiedzeniu, to jest o 0,50 %.

Do posiedzenia jeszcze trzy tygodnie ale inwestorzy czekają i wydaje się, że weszli w stan niezdecydowania co przekłada się na trend boczny.

Rynek kryptowalut w konsolidacji

Rynek kryptowalut konsoliduje się w ostatnich dniach. Niestabilny miesiąc luty dobiegł końca po działaniach egzekucyjnych Komisji Papierów Wartościowych i Giełd oraz wiadomościach, że firmy takie jak Mastercard wstrzymują nowe partnerstwa kryptograficzne do czasu poprawy warunków na rynku.

Tradycyjny rynek akcyjny również utykał w ostatnim dniu lutego, a S&P, Dow i Nasdaq zakończyły wtorek na minusie, odpowiednio o 0,3%, 0,71% i 0,1%.

Dane dostarczone przez TradingView pokazują, że Bitcoin był handlowany w przedziale od 23 300 USD do 23 800 USD w ciągu dnia, a w nocy nawet spadł do 23 050 USD,  ponieważ ani bykom, ani niedźwiedziom nie udało się przejąć kontroli nad akcją cenową, aby spowodować godną uwagi zmianę ceny.

Według starszego analityka technicznego Kitco, Jima Wyckoffa:

„Byki nadal mają ogólną przewagę techniczną w krótkim terminie, ponieważ na wykresie dziennym występuje trend wzrostowy, ale jest już słabiutki”.

Wyckoff ostrzegł, że „byki ostatnio wyblakły i muszą wkrótce pokazać nową siłę, aby utrzymać trend wzrostowy przy życiu i zachować przewagę techniczną”.

Przeczytaj także : Giełda Papierów Wartościowych w Tel Awiwie nie boi się kryptowalut

Silny opór na poziomie 25 000 USD

Według analityków z Arcane Research, „dynamika Bitcoina zatrzymała się w zeszłym tygodniu po tym, jak nie udało im się przebić oporu 25 000 USD” po wyższym niż oczekiwano odczycie PCE, który spowodował, że rynek ponownie dostosował swoje oczekiwania dotyczące podwyżek stóp procentowych przed marcowym posiedzeniem FOMC.

„Oprócz odczytu PCE, ostatni tydzień był stosunkowo spokojny i nie odnotowujemy żadnych istotnych zmian w strukturze rynku ani w ogólnym nastroju” – powiedział Arcane Research.

Według Vetlee Lunde, starszego analityka w Arcane Research, „krótkoterminowe perspektywy poprawiły się po powolnym, ale obfitującym w komunikaty SEC lutym, a wzrost BTC w kierunku 28 000 USD może nastąpić raczej wcześniej niż później”.

Lunde zauważył, że następny poziom oporu po 25 000 USD to 28 000 USD i spodziewa się, że rynek będzie naciskał w tym kierunku w marcu.

„Jak w zegarku, BTC nie zdołało przebić się przez opór 25 000 USD ustanowiony w sierpniu i nadal oscyluje w zakresie handlu po kryzysie kredytowym” – napisał Lunde.

„Z technicznego punktu widzenia 25 tysięcy dolarów jest ważne. Obszar ten przez krótki czas utrzymywał wsparcie, gdy House of Cards Do Kwona upadł i od tego czasu stał się kluczowym obszarem oporu”.

Jeśli chodzi o to, na co uważać, dopóki BTC nie będzie w stanie wspiąć się powyżej 25 000 USD, wypowiedział się założyciel Eight Global, Michaël van de Poppe. Opublikował on następujący tweet, w którym podkreślił potrzebę przerzucenia 23 800 USD na wsparcie i określił 22 500 USD jako dobry punkt wejścia dla długiej pozycji.

Cztery altcoiny rosną, podczas gdy reszta się konsoliduje

Ogólnie rzecz biorąc, rynek altcoinów skonsolidował się we wtorek wraz z Bitcoinem, ale cztery waluty cyfrowe z pierwszej 200 zdołały odnotować dwucyfrowe zyski.

Liquity (LQTY) był zdecydowanie najlepszy, zyskując 65,13% w ciągu dnia, handlowany był po 2,07 USD, podczas gdy SingularityNET (AGIX) wzrósł o 15,9%, Nervos Network (CKB) wspiął się o 12,78%, a ImmutableX (IMX) zyskał 11,71%.

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 1,058 biliona dolarów, a wskaźnik dominacji Bitcoina wynosi 42,3%.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze