Bitcoin i sztuczna inteligencja? Będzie dobrze!

W niedawno opublikowanym poście na X, Cathie Wood, CEO ARK Invest, wyraziła swoje optymistyczne spojrzenie na połączenie światów Bitcoin i sztucznej inteligencji (AI).

ARK Invest to firma inwestycyjna specjalizująca się w inwestycjach w nowatorskie i technologicznie zaawansowane obszary gospodarki. Między innymi takie jak sztuczna inteligencja, biotechnologia, blockchain, autonomiczne pojazdy, energia odnawialna i wiele innych. Firma jest znana z podejścia do inwestycji opartego na analizie trendów i technologii przyszłości oraz skoncentrowanego na długoterminowym potencjale wzrostu.

W poście Wood zasugerowała potencjał transformacyjny w dynamicznej synergii między AI a Bitcoinem. Podkreśliła możliwości i pozytywne implikacje, jakie technologie te niosą dla różnych branż i ogólnego krajobrazu ekonomicznego. Optymistyczne podejście Wood można znaleźć w dokumencie badawczym opublikowanym przez ARK Invest. Dokument zatytułowano „Inwestowanie w sztuczną inteligencję: Gdzie pojawią się wartości kapitałowe?”. Sugeruje on, że zarówno Wood, jak i ARK Invest oceniają znaczenie AI w strategiach inwestycyjnych.

Zobacz też: Jak celebryci wykorzystują kryptowaluty w szczytnym celu?

Bitcoin i sztuczna inteligencja mają przyszłość

Przez lata Wood lokowała inwestycje w różne akcje związane z AI, co dowodzi jej silnej wiary w rosnącą technologię. Znany jest jej entuzjazm wobec Bitcoina, co wyraża się poprzez działania ARK związane z funduszem inwestycyjnym indeksu giełdowego Bitcoina (ETF). Ponadto ARK nie jest obcy inwestycjom w sektor cyfrowych aktywów, posiadając znaczne udziały w Coinbase i Robinhood.

Dokument podkreśla również strategie ARK Invest, które przyniosły korzyści z inwestycji w akcje technologiczne związane z sztuczną inteligencją. ETF ARK Disruptive Innovation, dedykowany AI i innym nowatorskim technologiom, wyprzedził indeks Nasdaq 100, osiągając znaczący zysk w połowie roku wynoszący 41,2%.

bitcoin
Porównanie stopy zwrotu niektórych funduszy i ETF-ów. Źródło: raport ARK Invest

Post Wood, wraz z badaniami ARK, ilustruje rosnący wpływ AI w dziedzinie inwestycji. Połączenie Bitcoina i AI może potencjalnie wywołać transformację w operacjach korporacyjnych, potencjalnie przekształcając produktywność i dynamikę kosztów. Inwestorzy poszukują nowych ścieżek wzrostu. Wzmianka Cathy Wood o Bitcoinie i AI może przyczynić się do większych inwestycji w te dwie technologie w przyszłości.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze