Jak celebryci wykorzystują kryptowaluty w szczytnym celu?

Na początku sierpnia 2023 roku na hawajskiej wyspie Maui wybuchły pożary, powodując ogromne straty materialne i osobiste, ponieważ spłonęło ponad 2 500 akrów ziemi. Celebryci The Rock i Oprah Winfrey uruchomili Fundusz Ludu Maui, aby zapewnić bezpośrednie wsparcie finansowe osobom dotkniętym przez tę katastrofę. Wykorzystują do tego celu również kryptowaluty.

W tweecie The Rock potwierdził, że 100% datków zostanie przekazanych ofiarom, dodając:

Każdy dorosły mieszkaniec, który mieszka w dotkniętym obszarze i został poszkodowany przez pożary w Lahaina i Kula, ma prawo otrzymać 1200 dolarów miesięcznie, aby pomóc im przez ten okres rekonwalescencji.

Fundusz Ludu Maui akceptuje datki w postaci różnych walut fiat, ale także kryptowalut. Oprócz przyjmowania datków walut fiat z całego świata, fundusz będzie również przyjmował datki w Bitcoinie, Etherze, Dogecoinie oraz wielu innych.

Zgodnie z wyjaśnieniami Oprah, celem przekazania datków bezpośrednio ocalałym jest umożliwienie im podejmowania decyzji dotyczących powrotu do normalności. Według niej ich celem są ludzie mogący sami podejmować decyzje o tym, czego potrzebują i czego potrzebuje ich rodzina.

Zobacz też: Rewolucja! Google Cloud przez 7 lat będzie digitalizować infrastrukturę i usługi tego kraju!

Kryptowaluty w służbie dobra

Równolegle do wysiłków wsparcia celebrytów wiele organizacji pomocowych dąży do pomocy ofiarom pożarow. Organizacja ds. Pomocy w Sytuacjach Kryzysowych All Hands and Hearts również zbiera datki kryptowalutowe i fiat, aby pomóc miejscowym mieszkańcom Maui po pożarach.

Oprah Winfrey to amerykańska celebrytka i mediawiczka urodzona w 1954 roku. Zdobyła ogromną popularność jako prowadząca talk-show „The Oprah Winfrey Show”, które było jednym z najbardziej wpływowych i popularnych programów telewizyjnych w historii. Oprah jest również producentką filmową, aktorką i filantropką.

kryptowaluty
Oprah i The Rock. Źródło: ca-times.brightspotcdn.com

Dwayne „The Rock” Johnson to amerykański aktor, producent filmowy i były profesjonalny wrestler urodzony w 1972 roku. Zaczął swoją karierę jako wrestler w organizacji WWE, gdzie zdobył dużą popularność jako jeden z najbardziej charakterystycznych i szanowanych zawodników. Następnie przeszedł do kariery aktorskiej i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i dochodowych aktorów w Hollywood.

Obie postaci są rozpoznawalne w świecie rozrywki i kultury popularnej, a także angażują się w działalność charytatywną i wspierają różne inicjatywy społeczne.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze