Rewolucja! Google Cloud przez 7 lat będzie digitalizować infrastrukturę i usługi tego kraju

Google Cloud (GC) oraz rząd Salwadoru podjęły siedmioletnie partnerstwo mające na celu zdigitalizowanie infrastruktury kraju w różnych sektorach. W ramach tej współpracy Google Cloud ma otworzyć biuro i dostarczyć usługi Google Distributed Cloud (GDC) w Salwatorze. Celem tego partnerstwa jest zdigitalizowanie kraju, zaktualizowanie usług rządowych oraz poprawa systemów opieki zdrowotnej i edukacji. 

Prezydent kraju, Nayib Bukele, uważa, że Salwador szybko staje się „centrum innowacji”. Powiedział: 

Salwador idzie naprzód. Wierzymy, że technologia i inwestycje zagraniczne są kluczowe dla rozwoju.

Wprowadzone partnerstwo będzie trwać siedem lat, pod warunkiem pełnej akceptacji legislacyjnej. Pomoże ono rządowi zdigitalizować projekty i procesy, takie jak fakturowanie, uzyskiwanie pozwoleń i wiele innych. Według ogłoszenia, wejście usług Cloud do Salwadoru oznacza, że jest to pierwszy rząd w Ameryce Łacińskiej korzystający z technologii chmurowej.

https://twitter.com/nayibbukele/status/1696560408763552053

Thomas Kurian, dyrektor generalny GC, uważa, że obliczenia chmurowe mogą zmienić Amerykę Łacińską:

Dostęp do obliczeń chmurowych dramatycznie się rozszerzył na różne branże i regiony na całym świecie. Dzięki temu zarówno małe firmy, jak i sektor publiczny mogą korzystać z tych samych aplikacji i usług, co bardziej dojrzałe rynki.

Dodatkowa infrastruktura GDC ma również wesprzeć aktywne podejście Salwadoru do Bitcoina i jego integracji z społeczeństwem. Bitcoin jest tam prawnym środkiem płatniczym od 2021 roku.

Zobacz też: Unikasz podatków? Przejmiemy Twoje kryptowaluty! Władze tego miasta mają sprawdzony pomysł na skuteczne ściąganie podatków!

Co obejmie Google Cloud w Salwatorze?

1. Cyfrowy rząd. Google Cloud będzie strategicznym partnerem innowacji dla Salwadoru, pomagając w bezpiecznej zdigitalizowaniu procesów i projektów rządowych. Między innymi fakturowanie elektroniczne, uzyskiwanie pozwoleń i inne podobne inicjatywy. Salwador będzie wykorzystywać Google Distributed Cloud (GDC) jako podstawę dla tej transformacji. Dostarczenie GDC w Salwadorze oznacza, że jest to pierwszy rząd w Ameryce Łacińskiej, który korzysta z tej potężnej technologii chmurowej.

google cloud
Grafika jednego z podprojektów GDC. Źródło: cloud.google.com

2. Opieka zdrowotna. Salwador zdecydował się wykorzystać technologie sztucznej inteligencji GC do pomocy lekarzom w dostępie do informacji w czasie rzeczywistym. Wszystko by poprawić doświadczenie i zdrowie ludzi, włączając to wszystkie społeczności na terenie całego kraju.

3. Edukacja. Wdrożona zostanie zintegrowanej platformy danych edukacyjnych. Zapewni ona administratorom, nauczycielom, rodzicom i kierownictwu edukacji publicznej zdolność otrzymywania aktualnych, efektywnych i spójnych informacji. To ogłoszenie przyspiesza wysiłki modernizacyjne kraju, które rozpoczęły się w 2021 roku. Wtedy Ministerstwo Edukacji Salwadoru i Departament Innowacji kraju przyjęły Google Workspace jako główną platformę współpracy dla 83 agencji rządowych oraz ponad 1,5 miliona uczniów i nauczycieli. W rezultacie Google for Education jest teraz główną platformą edukacyjną dla całego krajowego systemu edukacji.

Może Cię zainteresować:

Komentarze