Binance wstrzymuje wypłaty w EURO! Mieszane komunikaty giełdy budzą podejrzenia. Czy to początek większych kłopotów giełdy w Europie?

Kanał obsługi klienta Binance na Twitterze poinformował, że transfery SEPA (Single Euro Payments Area) dla EUR są obecnie wstrzymane. Ta przerwa nastąpiła około miesiąc wcześniej niż pierwotnie zapowiedziany termin. Mimo wstrzymania transferów zespół zapewnił użytkowników, że usługa pozostanie dostępna do 25 września 2023 rok.

Oświadczenie Binance brzmi:

Z przykrością informujemy, że tymczasowo wstrzymaliśmy wypłaty i wpłaty EUR za pomocą SEPA. Niestety nasz dostawca nie może już obsługiwać tych transakcji. Rozumiemy niewygody, które to spowodowało i aktywnie pracujemy nad ich rozwiązaniem tak szybko, jak to możliwe. W tej chwili jednak nie mamy konkretnego terminu przywrócenia transferów SEPA.

Oświadczenie to było reakcją na pewnego użytkownika giełdy w Europie. Twierdził on, że kilka dni temu zakupił „dużą ilość EUR na Binane”. Klient skarżył się, że nie może wypłacić euro na swoje konto bankowe. Nie może także ich sprzedać z powodu zamknięcia jego konta Paysafe. Dodał:

Według obsługi klienta nie mogę z tym nic zrobić, oprócz czekania, aż Binance znajdzie nowego dostawcę płatności. Pozwolić użytkownikom kupować EUR, tylko po to, aby zablokować im dostęp do niego zaraz po tym, to co można by się spodziewać po oszukańczych giełdach, a nie po Binance.

Na pewnym etapie całego tego zamieszania giełda podała, że niektóre komunikaty zostały… wysłane przez pomyłkę.

Czy to część jakiegoś większego chaosu, czy rzeczywiście zwykły błąd?

Zobacz też: Nowa technologia kopania BTC może zwiększyć jego skuteczność o ponad 250%!

Binance w Europie ma kłopoty

Europejskie operacje Binance znajdują się w tarapatach, ponieważ jej partner bankowy, Paysafe Payment Solutions, postanowił wycofać wsparcie dla tej giełdy. Paysafe, notowany na NYSE dostawca płatności detalicznych, ogłosił, że z końcem września nie będzie już udostępniał przelewów w EURO.

binance
Logo Paysafe. Źródło: paysafe.com

W wyniku tego wydarzenia Binance nie będzie już mogła korzystać z wbudowanego rozwiązania portfela Paysafe w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Decyzja londyńskiej firmy płatniczej została podjęta w obliczu zwiększonego nadzoru regulacyjnego nad Binance. Ze szczególnym uwzględnieniem zwalczania działań związanych z praniem brudnych pieniędzy.

Paysafe był partnerem bankowym giełdy w Wielkiej Brytanii, ułatwiając transakcje za pośrednictwem sieci Faster Payments. Jednak w marcu firma ogłosiła, że zakończy swoje usługi dla klientów Binance w Wielkiej Brytanii. Paysafe powołało się na złożone i trudne środowisko regulacyjne. Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) wyraził obawy co do partnerstwa giełdy z Paysafe. Według FCA daje ono giełdzie dostęp do rozległej sieci płatności detalicznych. Wówczas banki takie jak Barclays wycofały swoje wsparcie dla giełdy, co spowodowało zawieszenie usług bankowych.

Mimo że Binance planuje znaleźć alternatywnego dostawcę, na razie wszystkie inne metody wpłat i wypłat walut fiat, a także handel kryptowalutami na Binance.com, pozostaną nienaruszone.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze