WallStreetBets Crypto Pumps oszukali inwestorów na Telegramie na ponad 2 mln USD

Członkowie „WallStreetBets Crypto Pumps” na Telegramie są podejrzani o oszukanie inwestorów kryptowalutowych na ponad 2 miliony dolarów w BNB i nieujawnioną kwotę w ETH.

Członkowie popularnego forum WallStreetBets z Reddit byli podejrzewani o popełnienie oszustwa, które mogło spowodować straty większe niż 2 miliony dolarów. Tworząc dedykowaną grupę na Telegram, nieznani sprawcy oszukali inwestorów, gwarantując niezwykłe zyski dzięki wykorzystaniu niedawnego wzrostu na rynku kryptowalut. Konto WallStreetBets Crypto Pumps nie jest powiązane z redditową społecznością.

Co się stało?

Według raportu Bloomberga, do przeprowadzenia swojej akcji oszuści wykorzystali Telegram. Specjalne konto o nazwie „WallStreetBets – Crypto Pumps” dawało użytkownikom możliwość zakupu nowego tokena z certyfikatem WSB Finance, zanim jeszcze został on notowany na giełdach kryptowalut. Operacja znana jest jako sprzedaż pre-mine.

Istota oszustwa była związana z niedawnym boomem na kryptowaluty, gdy bitcoin i większość altcoinów gwałtownie wzrosły. Ponieważ niektóre aktywa cyfrowe osiągają 1000% zysków, domniemani członkowie WSB mieli nakłaniać inwestorów do wysyłania pieniędzy bez zadawania zbędnych pytań, za to z obietnicą uzyskania ogromnych zysków.

Konto zachęcało również użytkowników do przesyłania popularnych kryptowalut, takich jak Binance Coin (BNB) i Ethereum (ETH) na dedykowny adres portfela kryptowalutowego, a następnie dotarcia do jego „bota”, aby zdobyć monety WSB Finance.

Jednak sprawcy nigdy nie wysłali obiecanych monet. Co więcej, w ramach innej wiadomości w Telegramie ujawniono, że ​​osoby, które już dokonały płatności, musiały ponownie wysłać równoważną kwotę, w przeciwnym razie ryzykują utratę początkowej inwestycji.

Lambo

W wyniku oszustwa, ponad 3451 BNB zostało wypłaconych we wtorek (4 maja) z adresu portfela umieszczonego wewnątrz wiadomości Crypto Pumps.

Ponieważ cena BNB w tym momencie wynosiła około 625 USD, oszustwo spowodowało straty w wysokości ponad 2,1 miliona USD. W następstwie powyższego, tysiące ludzi wyraziło swoją frustrację i próbowało ujawnić osoby stojące za kontem. Co więcej, liczba ETH, która została skradziona, wciąż pozostaje tajemnicą.

Dwa tygodnie temu administratorzy WSB ostrzegli przed ofertami, które mogą próbować wykorzystać nazwę forum, aby zwabić społeczność kryptowalut obietnicą łatwego i szybkiego zysku. Konto „WallStreetBets – Crypto Pumps” zostało już usunięte z Telegrama, ale ktokolwiek to zrobił, zostawił wcześniej wiadomość, która mogła dobić ofiary:

„Teraz kupuję Lambo.”

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze