BitMEX | KYC dla wszystkich już od 28 sierpnia

2 853

Giełda instrumentów pochodnych kryptowalut BitMEX uruchomi program weryfikacji użytkowników KYC. Proces rozpocznie się już od 28 sierpnia. Od tej chwili wszyscy użytkownicy giełdy będą mieli 6 miesięcy, aby dostarczyć wymagane dokumenty potwierdzające tożsamość.

KYC na BitMEX

BitMEX powstał w 2014 roku. Bardzo szybko giełda stała się jedną z największych platform obrotu instrumentami pochodnymi kryptowalut na świecie. Co ciekawe, BitMEX nie wymagał do tej pory od swoich użytkowników bezpośredniej weryfikacji tożsamości.

Dyrektor handlowy BitMEX Ben Radclyffe powiedział, że wszyscy klienci BitMEX muszą zakończyć nowy proces weryfikacji do 12 lutego 2021 r .:

„Weryfikacja użytkownika była na liście rzeczy, które mieliśmy do zrobienia. Przygotowywaliśmy się do tego, ponieważ stało się to konieczne do uruchomienia skalowalnej i odpowiedzialnej platformy. Dzięki temu będziemy mogli rozwijać się i prowadzić biznes w przyszłości”.

W wielu miejscach na całym świecie wprowadzono wyraźne przepisy dotyczące branży kryptowalutowej. Radclyffe zauważył, że wdrożenie procesu weryfikacji użytkownika pomoże giełdom spełnić nowe wymagania operacyjne. Weryfikacja użytkowników pozwoli również BitMEX lepiej zrozumieć różnorodną bazę użytkowników, umożliwiając platformie opracowywanie produktów dostosowanych do potrzeb klientów.

Opinie użytkowników są jednak podzielone. NaNiejako na osłodę KYC na BitMEX, giełda zaproponowała wszystkim zweryfikowanym klientom nowe zmagania traderskie. Szczegóły nowych potyczek turniejowych na BitMEX mamy poznać już w nadchodzących tygodniach.

„To tylko pięć minut”

Radclyffe twierdzi, że program weryfikacji użytkowników BitMEX powinien zająć klientom tylko pięć minut.

Osoby fizyczne przechodzą czteroetapowy proces podobny do sprawdzania tożsamości znanego z innych giełd kryptowalut. Klienci będą musieli przesłać dokument tożsamości ze zdjęciem i potwierdzenie adresu. Ponadto zostanie zadanych kilka pytań wielokrotnego wyboru dotyczących funduszy i doświadczenia handlowego. „Użytkownicy, którzy przeszli weryfikację usług finansowych online, będą dobrze zorientowani w tym procesie”.

Radclyffe dodał, że klienci korporacyjni BitMEX przejdą ten sam proces weryfikacji, który już istnieje, ale mogą zostać dodane nowe funkcje, nastawione na to, aby ten proces ułatwić. Jest to szczególnie istotne, ponieważ BitMEX uruchomił 22 czerwca nowy program dla swoich klientów korporacyjnych, aby zapewnić ulepszone funkcje bezpieczeństwa.

„Dobry” – „Zły” BitMEX

KYC na BitMEX najprawdopodobniej nie spotka się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony wielu dotychczasowych użytkowników. Obowiązkowa weryfikacja ma na celu zapewnić większe zaufanie do platformy. Jeszcze marcu miała miejsce sytuacja, kiedy giełda przeszła w tryb offline na 25 minut. Doprowadziło to członków społeczności kryptowalut do zadawania pytań o to, co tak naprawdę dzieje się za kulisami BitMEX.

Ostatnio BitMEX zrealizował wypłatę powiązaną z hackiem Twittera z 15 lipca. Radclyffe wyjaśnił, że dzięki weryfikacji tożsamości bezpieczeństwo klientów zostanie znacznie zwiększone.


Może Cię zainteresować:Komentarze