BitMEX – opis giełdy.

7 009

DANE FIRMY

BitMEX

BitMEX jest giełdą z jednym z najwyższych wolumenów na świecie. W momencie tworzenia tego opisu wynosi on 1.6 miliarda dolarów.

 

KRYPTOWALUTY

BitMEX oferuje jedynie bezpośredni handel na Bitcoinie.

Giełda oferuje jednak możliwość handlowania na kontraktach futures takich kryptowalut jak Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum, Ripple oraz Cardano.

 

WALUTY FIAT

BitMEX nie obsługuje żadnych walut fiducjarnych. Wszelkie pary są notowane wraz z Bitcoinem.W przypadku Bitcoina jest on notowany w parze z dolarem amerykańskim, którego jednak nie można wypłacić ani wpłacić na giełdę.

 

PARY WALUTOWE

BTC/USD, ETH/BTC, LTC/BTC, BCH/BTC, XRP/BTC, ADA/BTC.

 

PROWIZJE

BitMEX nie pobiera prowizji za wystawianie ofert kupna bądź sprzedaży.

Fee jest wymieniane między długimi i krótkimi pozycjami na kontraktach poprzez dyskretne przedziały finansowania. W zakładce historii handlu na profilu użytkownika dodatnia kwota oznacza, że zapłacił on fundusze na ten okres finansowania; kwota ujemna oznacza, że otrzymał dofinansowanie. BitMEX nie pobiera żadnych opłat od wypłaconego lub otrzymanego finansowania.

Kryptowaluta Dźwignia Maker Taker Settlement
Bitcoin 100x -0.0250% 0.0750% 0.0500%
Bitcoin Cash 20x -0.0500% 0.2500% 0.0000%
Cardano 20x -0.0500% 0.2500% 0.0000%
Ethereum 50x -0.0500% 0.2500% 0.0000%
Litecoin 33.33x -0.0500% 0.2500% 0.0000%
Ripple 20x -0.0500% 0.2500% 0.0000%

Wpłaty i wypłaty na konto

 

Kryptowaluta Wpłata Wypłata
BTC Brak prowizji Brak prowizji

W przypadku wypłat kryptowalut pobierane jest tylko fee potrzebne na opłacenie górników, którzy przetworzą transakcję w sieci.

 

POLITYKA ANTI-MONEY LAUNDERING (AML) & KNOW YOUR CUSTOMER (KYC)

Z powodu faktu, że BitMEX nie obsługuje walut fiducjarnych polityka AML i KYC jest ograniczona do minimum. Podczas rejestracji użytkownik podaje jedynie swój mail, narodowość oraz imię i nazwisko. Dane mogą być fałszywe, gdyż giełda nie wymaga wysłania skanu dokumentu tożsamości.

BitMEX jest dobrym rozwiązaniem dla ludzi ceniących swoją prywatność.

 

WERYFIKACJA

Pierwszy poziom weryfikacji obejmuje potwierdzenie adresu mailowego oraz podania swoich podstawowych danych osobowych (min. imię, nazwisko, narodowość,). Następnie giełda wymaga potwierdzenia swojego maila poprzez kliknięcie w link, który otrzymamy od na pocztę. Na tym w zasadzie kończy się weryfikacja użytkownika i giełda nie wymaga podania żadnych innych danych.

 

CZAS KSIĘGOWANIA WPŁAT/WYPŁAT

W przypadku kryptowalut czas księgowania wpłat jest zależny od stanu sieci i jej aktualnego natężenia.

Wypłaty kryptowalut wysyłane są z portfela klienta na giełdzie. Transakcja jest wykonywana raz dziennie o godzinie 13:00 UTC.

 

MINIMALNE WARTOŚCI WYPŁAT KRYPTOWALUT

 

Waluta Minimalna kwota wypłaty
BTC Brak

 

ZABEZPIECZENIA

BitMEX posiada system zabezpieczeń 2-factor authentication. Weryfikacja użytkownika może odbywać się przy pomocy aplikacji Google Authentificator, która generuje randomowy ciąg cyfr co kilka sekund, który należy wpisać przy logowaniu na giełdę. Giełda wspiera również aplikację Yubikey. Użytkownik może również ustawić funkcję, która zapewni, że logowanie na giełdę będzie możliwe tylko i wyłącznie z jednego adresu IP.

Podczas wypłaty kryptowalut użytkownik może włączyć opcje, która będzie wymagała potwierdzenia wypłaty poprzez kliknięcie w odpowiedni link wysłany na pocztę użytkownika.

Na swoim profilu użytkownik może sprawdzić historię logowania do konta. Każdy użytkownik ma także dostęp do historii operacji na swoim koncie.

 

DODATKOWE FUNKCJONALNOŚCI

Na BitMEX można również tworzyć API, które pozwala na wykonywanie zautomatyzowanych czynności na koncie użytkownika poprzez własne oprogramowanie (np. kupno i sprzedaż kryptowalut bądź ich bezpieczne przechowywanie).

BitMEX jako jedna z niewielu giełd oferuje dożywotnie kontrakty (perpetual futures). Giełda zapewnia również możliwość grania z 100-krotną dźwignią. Dla porównania dźwignia na giełdzie Bitfinex może maksymalnie wynosić 3-krotność kapitału.

BitMEX oferuje możliwość margin trading. Dokładny opis jego funkcji i aspektów, a także zasad jest dotępny tutaj.

 

SUPPORT

Infolinia: brak

Formularz zgłoszeniowy:  [email protected]

 Pomochttps://bitmex.freshdesk.com/support/home

Strona giełdy: www.bitmex.com

Komentarze