Arthur Hayes | „Nie rozpaczaj, gra jest po prostu grą”

4 331

Były dyrektor generalny BitMEX, Arthur Hayes, wezwał wszystkich traderów do „rezygnacji” z usług „tradycyjnych” brokerów platform finansowych i dołączenia do ruchu „Crypto Capital Markets”.

Współzałożyciel i były dyrektor generalny BitMEX, Arthur Hayes, wrócił do pisania po dłuższej nieobecności. 18 lutego opublikował artykuł na oficjalnym blogu giełdy instrumentów pochodnych. Wezwał w nim do bojkotu platform tardingowych, które stosują tradycyjne metody „finansowej gry”. Hayes osadził swoją publikację w kontekście dramy, która rozegrała się niedawno wokół GameStop.

Arthur Hayes i „Crypto Capital Markets”

Hayes uznał, że incydent, w którym handel na Robinhood został wstrzymany po tym, jak traderzy detaliczni wymusili krótkotrwały squeeze, powodując miliardowe straty funduszy hedgingowych, pokazał, że rynki są ustawione przeciwko handlowcom detalicznym:

Mistrzom gry po prostu nie podobało się to, jak gra się w tę grę, Wymusili zatem korektę kursu” – skomentował Hayes.

Były dyrektor generalny BitMEX wezwał traderów detalicznych do „rezygnacji” usług charakterystycznego dla tradycyjnego systemu finansowego na rzecz „Crypto Capital Markets”:

„Wypłać wszystkie […] pieniądze od swojego brokera. Przestań handlować. Przestań płacić systemowi, który Twoim zdaniem traktuje Cię jak obywatela drugiej kategorii. To jest rezygnacja, i jest to niezwykle potężne i wyzwalające”.

„Arthur wrócił!” vs. „brachu, a Ty nie powinieneś być w więzieniu […]?”

Post jest następstwem miesięcy milczenia Hayesa – który w zeszłym roku zniknął z przestrzeni publicznej po tym, jak Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi złożyły w październiku zarzuty przeciwko kierownictwu BitMEX za rzekome naruszenie federalnych zobowiązań dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i znajomości klienta oraz prowadzenie niezarejestrowanej platformy handlowej.

O tym, co dokładnie wydarzyło się w marcu 2020, przeczytacie w poniższym wpisie:

Wczorajszy artykuł Hayesa nie zawiera jednak żadnych wskazówek co do jego aktualnego miejsca pobytu i nie odnosił się do żadnego z zarzutów stawianych BitMEX. Wygląda jednak na to, że Hayes ma mandat na publikacje tekstów na oficjalnym blogu BitMEX. Nie omieszkał nadmienić, że będzie publikował co dwa tygodnie.

Powrót Hayesa na krypto-Twittera został ciepło przyjęty przez wielu notabli z sektora kryptowalut. Znaleźli się w śród nich: założyciel BitInstant, Charlie Shrem, Dan Held (Kraken), CEO Three Arrows Capital Su Zhu oraz współzałożyciel i dyrektor generalny Blockstream, Adam Back:

Nie wszyscy ednak powitali Hayesa ciepło. Niejaki „Lord Ashdrake” odpowiedział Hayesowi: „brachu, a Ty nie powinieneś być w więzieniu […]?”

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Może Cię zainteresować:

Arthur Hayes ujawnia swój portfel DeFi i przewiduje, że hossa Bitcoin zacznie się w drugiej połowie 2020 roku

3000$? | Bitcoin może zwymiotować raz jeszcze | All-in, Motherf * ckers!


Komentarze