Arabia Saudyjska dogaduje się z The Sandbox

The Sandbox i Arabia Saudyjska, podpisały memorandum o porozumieniu bez ujawniania szczegółów dotyczących zakresu umowy. Podobnie jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska wykazuje duże zainteresowanie kryptowalutami i web3.

Arabia Saudyjska inwestuje w metaverse

Platforma gier Metaverse The Sandbox i Arabia Saudyjska osiągnęły porozumienie. Nie podano szczegółów. Sebastien Borget, współzałożyciel i dyrektor operacyjny The Sandbox, wykorzystał LinkedIn do ogłoszenia wiadomości: „To był prawdziwy zaszczyt podpisać partnerstwo między The Sandbox i Saudi Arabian Digital Government Authority (DGA)”. Podkreślił, że nie mogą się doczekać eksploracji, doradzania i wzajemnego wspierania metaverse. Borget i DGA Arabii Saudyjskiej podpisali memorandum podczas uczestnictwa w konferencji Leap Tech w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie.

Borget powiedział, że jego firma nie może ujawnić więcej na temat swojej umowy z rządem Arabii Saudyjskiej, ale szczegóły zostaną ogłoszone „w nadchodzących tygodniach”. Sandbox to platforma, która nie została jeszcze masowo przyjęta. Jednak przez wielu menedżerów i inwestorów postrzegany jest jako lider w rozwoju przestrzeni metaverse . Platforma pojawia się jako wirtualna przestrzeń, w której użytkownicy mogą stworzyć swój własny mini-wszechświat w grze.

Skoki cen SAND

Firma zebrała 93 miliony dolarów w rundzie serii B prowadzonej przez fundusz Vision firmy SoftBank w 2021 roku i podobno chce zebrać kolejne 400 milionów dolarów mniej niż sześć miesięcy później, przy wycenie 4 miliardów dolarów. Na Bliskim Wschodzie zarówno Arabia Saudyjska, jak i Zjednoczone Emiraty Arabskie wdrażają w ostatnich latach politykę i inwestycje w kryptowaluty, web3 i metaverse. Według strony internetowej należącej do rządu, DGA Arabii Saudyjskiej jest „organem, który zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z cyfrowym rządem”.

W wyniku tych zmian cena SAND zyskała na wartości 25%. Kryptowaluta zdołała wzrosnąć z poziomu 0,72 USD do 0,93 USD. W chwili pisania tego tekstu kosztuje 0,89 USD, co oznacza wzrost o 25 procent. Uruchomiony przez Pixowl w 2011 roku, The Sandbox to wirtualny świat oparty na Blockchain, który pozwala użytkownikom tworzyć, tworzyć, kupować i sprzedawać zasoby cyfrowe w formie gry.

SAND, łączy w sobie zalety zdecentralizowanych organizacji autonomicznych (DAO) i NFT, tworząc zdecentralizowaną platformę dla kwitnącej społeczności graczy. Według oficjalnego whitepaper, głównym zadaniem platformy Sandbox jest pomyślne wprowadzenie technologii Blockchain do głównego nurtu gier. Platforma koncentruje się na ułatwianiu kreatywnego modelu „play-to-earn”, który pozwala użytkownikom być jednocześnie kreatywnymi i zabawnymi.

Komentarze