Big Tech wraca do żywych!

Byli bohaterowie Big Tech – Tesla, Meta, Amazon i Netflix – którzy zaliczali ostre spadki w zeszłym roku wraz z Bitcoinem, Etherem i resztą kryptowalut, teraz wracają na ścieżkę z której zostali brutalnie zapchnięci. To co wielu analityków postrzegało jako długoterminową zmianę perspektyw i trendów, okazało się najwyraźniej tylko małym potknięciem.

Big Tech wraca do żywych

Akcje Big Tech wróciły na szczyty wykresów inwestycyjnych. Akcje producenta samochodów elektrycznych Tesla wzrosły od stycznia o niewiarygodne 75%. Meta odzyskała ponad 50 procent, Amazon wspiął się o 30 procent, a Netflix zyskał 25 procent.

Za nimi uplasował się Nasdaq (plus 18%) i S&P 500 (plus 10%). Bitcoin wzrósł o ponad 40% w 2023 r., przekraczając 23 500 USD na początku tego miesiąca. Ether i Dogecoin są tuż za nimi. Nawet akcje „memów” odbijają się. Pamiętacie AMC Entertainment? W tym roku wzrosła o 55 procent.

Czy inwestorzy wybierają się w ostatnią podróż do branży technologicznej, czy też tegoroczne ożywienie oparte na ryzyku ma moc znajdzie w sobie moc do przetrwania?

Nowy rok, nowe możliwości

Rok 2023 zapowiada się inaczej niż w zeszły, na dobre i na złe, mówi Ben Laidler, strateg rynku globalnego w platformie transakcyjnej eToro.

Tech, akcje i kryptowaluty najbardziej ucierpiały w zeszłorocznej burzy inflacyjnej. Bitcoin spadł o 65%, a Nasdaq o 33%.

Inflacja w USA jest najniższa od sześciu miesięcy, a Rezerwa Federalna jest bliska zatrzymania dramatycznego cyklu podwyżek stóp procentowych, co jest „ogromną ulgą dla zestresowanych inwestorów”.

Big Tech znowu na fali

Jakie według prognoz będą ulubione klasy aktywów w najbliższym czasie? Akcje firm technologicznych i waluty cyfrowe.

I ponownie akceptuje się ryzyko, ponieważ oczekiwania dotyczące inflacji i stóp procentowych osiągnęły rekordowe poziomy, dając wyższą wartość firmom technologicznym dobrej jakości z solidnymi perspektywami zysków.

Z technicznego punktu widzenia rajd jest zdrowy, z szerokim udziałem elity Big Tech, w tym Apple i Alphabet. Historia pokazuje, że największe zwroty mają miejsce na wczesnych etapach hossy. Jak pokazały ostatnie wydarzenia, gdy inwestorzy odzyskają zainteresowanie, prawdopodobnie zastaniemy ich śpiewających te same melodie co wcześniej.

Komentarze