CEO FTX na ostro z politykami i lobby

CEO FTX powiedział politykom w niedzielę, że chce odzyskać swoje pieniądze po tym, jak miliony dolarów wpłynęły do ​​rąk kandydatów i lobby politycznych pod przywództwem założyciela i byłego dyrektora generalnego Sama Bankmana-Frieda oraz innych członków.

Nowo mianowany dyrektor generalny FTX, John Jay Ray, który został wyznaczony do nadzorowania upadłości platformy po jej upadku w listopadzie. Powiedział wcześniej, że darowizny związane z platformą muszą zostać zwrócone.

Niedzielne oświadczenie było bardziej stanowcze. Zarządzający upadłą giełda zwrócili się do dawnych beneficjentów SBF, prosząc o zwrot „darowizn lub innych płatności” do 28 lutego. Powtórzyli wcześniejsze ostrzeżenie, że firma odbierze fundusze, które nie zostały dobrowolnie zwrócone w sposób legalny „z odsetkami naliczonymi od daty rozpoczęcia jakichkolwiek działań”.

„CEO FTX wysyła wiadomości do osobistości politycznych, funduszy akcji politycznych i innych odbiorców datków lub innych płatności”. Firma powtórzyła również, że beneficjenci, którzy przekazali fundusze związane z FTX stronom trzecim, takim jak organizacje charytatywne, nie są zwolnieni że zwrotu, a giełda będzie nadal próbować odzyskać pieniądze niezależnie od tego czy są one jeszcze w posiadaniu czy nie.

FTX, kiedyś wyceniany na 32 miliardy dolarów, ogłosiła upadłość w zeszłym roku po gwałtownym spadku ceny swojego tokena giełdowego FTT, który wywołał falę wypłat, aż ostatecznie ujawnił, że giełda ma niewystarczające rezerwy aktywów klientów, ponieważ nie byli w stanie poradzić sobie z silnym odpływem środków.

Bankman-Fried został później aresztowany i oskarżony o osiem przestępstw finansowych, w tym oszustwa związane z papierami wartościowymi, pranie brudnych pieniędzy i finansowanie kampanii prokuratorów federalnych w południowym dystrykcie Nowego Jorku.

Chociaż Bankman-Fried nie przyznał się do szeregu zarzutów, jest oskarżony o sprzeniewierzenie miliardów dolarów funduszy klientów w celu napędzania działalności jego firmy handlowej Alameda Research, kupowania prywatnych nieruchomości i przekazywania darowizn na kampanie polityczne.

Zanim jej imperium kryptowalutowe upadło, Bankman-Fried upublicznił swoje poparcie dla kandydatów Demokratów i był jednym z największych darczyńców partii w kampanii wyborczej w 2020 roku. W zeszłym miesiącu sekretarz prasowy Białego Domu, Karine Jean-Pierre, odmówiła komentarza na temat tego, czy Prezydent Joe Biden zwrócił fundusze, które otrzymał jako kandydat.

Zhańbiony potentat kryptowalutowy ujawnił, w wywiadzie z influencerką Tiffany Fong, że dawał również pieniądze republikańskim kandydatom, stwierdzając, że „przekazał mniej więcej taką samą kwotę obu stronom”.

Biały domBidenFTXKryptowalutyLobbyPolitycyUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz