Revolut: inwestujący w kryptowaluty dostaną nagrody

Revolut uruchamia nowe narzędzie o nazwie Staking, dedykowane inwestorom kryptowalutowym, dostępne dla użytkowników w Wielkiej Brytanii i Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG).

Nowa funkcjonalność w Revolut

Nowa funkcjonalność zapewnia klientom dostęp do nagród, gdy inwestują w kryptowaluty za pomocą Revolut, dając im możliwość wyciągnięcia więcej ze swoich tokenów Ethereum, Cardano, Polkadot lub Tezos kiedy inwestują.

Sposobem na zarabianie pasywne są nagrody, które przyznawane są również w innych kryptowalutach. Klienci albo korzystają z kryptowalut przechowywanych w aplikacji albo kupują jeden lub więcej tokenów dostępnych do inwestowania.

Nagrody są automatycznie przenoszone z kryptowalut posiadanych przez klientów na saldo stakingu. Przydział nagród, częstotliwość i minimalne ramy czasowe inwestycji różnią się w zależności od tokena i zależą od warunków sieciowych, a roczny procentowy zwrot może osiągnąć 11,65%.

W zależności od wybranej kryptowaluty, klienci mogą wydłużyć okres inwestycji, skapitalizować nagrody na już posiadanym saldzie, wypłacić kryptowaluty, aby wykorzystać je do płatności, przelać lub sprzedać.

Revolut przekonuje swoich klientów, że staking jest nie tylko łatwy do wykonania, ale także bezpieczny, ponieważ środki trzymane są u zaufanych partnerów.

Kilka kamieni milowych firma ma już za sobą

W zeszłym roku Revolut przeszedł kilka ważnych kamieni milowych w ewolucji rynku kryptowalutowego: podwoili liczbę tokenów dostępnych do handlu w aplikacji, zbliżyli się do 100 kryptowalut, wprowadzili nowe produkty. Jednym z nich jest Learn & Earn, który pozwala użytkownikom sprawdzić swoją wiedzę kryptowalut i zdobywać krypto nagrody za wysiłek włożony w naukę. Revolut wprowadził Pay with Crypto, która pozwala klientom wykorzystywać saldo kryptowalut do codziennych zakupów, a także dał dostęp do transakcji kryptowalutowych klientom z segmentu biznesowego.

Ekspansja międzynarodowa firmy jest kontynuowana wraz z wprowadzeniem produktu kryptowalutowego w Singapurze, a także uzyskaniem zezwoleń od instytucji regulacyjnych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i na Cyprze.

Czym jest staking?

Staking (lub proof of stake) jest formą uczestnictwa w sieci, ponieważ użytkownicy, którzy udostepniają swoje kryptowaluty, przyczyniają się do bezpieczeństwa łańcucha bloków i umożliwiają jego działanie. Poprzez staking użytkownicy przyczyniają się do walidacji transakcji w sieci w sposób przypominający kopanie, a ich wkład jest nagradzany.

Revolut oferuje konsumentom szerokie portfolio usług finansowych, w tym kryptowaluty. Istnieje kilka sposobów sprzedawania i kupowania kryptowalut za pośrednictwem Revolut: klienci mogą ustawić limit handlowy, aby nie musieć śledzić rynku lub mogą skorzystać z funkcji „Recurring Buy”, aby kontrolować zmienność portfela. Istnieje również możliwość przelania drobnych z zakupów do specjalnego sejfu na kryptowaluty.

Komentarze