Sethi rezygnuje ze stanowiska szefa NFT Mastercard

Szef produktu tokenów niezamiennych (NFT) Mastercard, Satvik Sethi, zrezygnował ze swojego stanowiska w firmie płatniczej. Jednocześnie zdecydował się na sprzedaż swojego listu rezygnacyjnego jako NFT.

Sethi wyjaśnia przyczyny odejścia

Sethi wyjaśnił w serii tweetów z 2 lutego, dlaczego zdecydował się odejść. Stwierdził, że padł ofiarą nękania i stresu emocjonalnego spowodowanego pasmem „źle zarządzanych procesów, nieporozumień i wewnętrznej nieefektywności”.

https://twitter.com/sxtvik/status/1621210417686278145?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1621210417686278145%7Ctwgr%5Ed9c8a2eadc9a77b02f7470ca355cfb0a8e5ea86e%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fes.crypto-economy.com%2Fel-jefe-de-producto-nft-de-mastercard-dimite-y-vende-su-carta-de-dimision-como-un-nft%2F

Dodatkowo twierdzi, że musiał przenieść się z Nowego Jorku do Londynu z powodu problemów wizowych. Były już szef produktu NFT Mastercard skarży się, że jego pensja została obniżona o 40%, a obciążenie pracą wzrosło o 200%.

W zeszłym roku musiałem znaleźć dodatkową pracę, aby związać koniec z końcem

„Bycie imigrantem nie jest proste”

W swoich tweetach były szef produktu NFT Mastercard powiedział, że bycie imigrantem jest trudne, ale niewiele osób to rozumie. Twierdził, że dwukrotnie został odseparowany od przyjaciół i rodziny. Stwierdził, że został zmuszony do życia „od polecenia do polecenia” swojego pracodawcy.

Kiedy Sethi zgłosił swoje obawy dotyczące zasobów ludzkich Mastercard. Podobno firma odpowiedziała, że będzie musiał złożyć wniosek o trzymiesięczne wypowiedzenie i przepracować ten okres przed odejściem z firmy. Były szef produktu NFT twierdzi, że zrobiono to, aby skłonić go do rezygnacji z odejścia.

Sethi ma pod górkę z Mastercard

Ponadto Sethi stwierdził na Twitterze, że Mastercard zablokował jego konta, uniemożliwiając mu dostęp do pomysłów, nad którymi spędził miesiące.

Udostępnił obraz czegoś, co wyglądało na jego ekran logowania. Komunikat pojawiający się na ekranie brzmi:

Twoje konto zostało zablokowane. Skontaktuj się z pracownikiem pomocy technicznej, aby go odblokować i spróbuj ponownie.

Sethi sprzedaje swój list rezygnacyjny

Teraz Satvik Sethi postanowił wystawić swój list z rezygnacją jako otwartą edycję NFT za pośrednictwem protokołu cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich Manifold. Stwierdził, że 100% zysków „przeznacza na własne przetrwanie”. Projekt „New Beginnings” kosztuje 0,023 ETH (około 38 USD) za sztukę. W chwili pisania tego tekstu sprzedano 62 NFT.

Sethi podziękował swoim obserwatorom na Twitterze za wsparcie. Mastercard nie skomentował tej rezygnacji. Prawdopodobnie firma nadal będzie oferowała różne NFT, pomimo braku kluczowej postaci, szefa produktów.

Mastercard stopniowo wprowadza NFT i kryptowaluty. Utworzyła partnerstwa z różnymi rynkami NFT, umożliwiając posiadaczom kart zakup NFT bez uprzedniego zakupu kryptowalut.

Komentarze