Topowe wieloryby trzymają teraz ETH o wartości powyżej 48 mld USD

Czołowe wieloryby na blockchainie Ethereum gromadzą coraz więcej ETH. Nie przeszkadza im w tym nawet rosnąca cena. Ich zasoby są teraz najwyższe od pięciu lat.

Według danych Santiment – firmy zajmującej się analizą blockchain – najgrubsze portfele Ethereum, które nie są kontrolowane przez giełdy kryptowalut, znajdują się obecnie w posiadaniu 21,3 miliona ETH, o wartości ponad 48,6 miliarda dolarów (dane na chwilę przygotowywania niniejszej publikacji), po okresie stałej akumulacji, która miała miejsce w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Dane pokazują również, że w posiadaniu najbardziej zasobnych portfeli giełd kryptowalut znajduje się obecnie „zaledwie” 4,66 miliona ETH, wartychiokoło 10,7 miliarda dolarów. Jest to najniższy wymiar salda, którym mogły pochwalić giełdy od czasu uruchomienia kryptowaluty.

Badanie Findera

Ethereum kosztuje w tej chwili około 2300 USD. Niektórzy analitycy uważają, że mniejsza podaż utrzymywana na giełdach może być dla kryptowaluty sygnałem pro-wzrostowym, ponieważ presja sprzedaży nie jest tak wysoka. Jeśli popyt wzrośnie, wraz z nim wzrosnąć może cena, jako że na platformach tradingowych nie ma wystarczającej podaży.

Eksperci Santiment dodali, że byki Ethereum zaczęły wykazywać „najbardziej pozytywny sentyment od połowy maja” po tym, jak kryptowaluta przekroczyła na początku tego tygodnia próg wyceny 2400 USD.

Jak informowaliśmy Was wcześniej, panel kryptowalutowych ekspertów przebadanych przez Findera pokazał wiarę w to, że ethereum może w tym roku przewyższyć wycenę „króla kryptowalut” w zakresie wymiaru wzrostu, zyskując o ponad 150% (do 4596 USD). Wydajność ETH może być taka, że do 2025 r. jeden eter będzie wart 17 810 USD:

20 000 USD za 1 ETH jeszcze w tym cyklu?

Dane pochodzą z odpowiedzi 27 z 42 ankietowanych ekspertów Finder, którzy podali prognozy w kontekście potencjału ceny kryptowaluty. Podczas gdy eksperci uznali, że cena ETH wzrośnie w tym roku ponad dwukrotnie, wyrazili również przekonanie, że do grudnia 2025 r. wyniesie ponad 17 800 USD, a do grudnia 2030 r. cena jednego ETH mogłaby wzrosnąć do 71 700 USD.

Patrząc na medianę prognoz cenowych, wskazuje to na możliwość obrotu ethereum na poziomie 20 000 USD. Ta prognoza cenowa została dokonana na początku tego roku przez byłego dyrektora Goldman Sachs, Raoula Pala, który na podstawie prawa Metcalfe wyrokował, że ETH osiągnie 20 000 USD jeszcze w tym cyklu.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze