Finder: Do 2025 roku ethereum będzie kosztować 17 800 dolarów

Cena ethereum może wzrosnąć o ponad 150% do 4596 USD jeszcze w tym roku. Eksperci Findera wierzą, że ​​do 2025 r. jeden ether będzie wart 17 810 USD.

Dane pochodzą ze prognozy 27 z 42 ankietowanych ekspertów Findera, którzy podzielili się swoim sentymentem w odniesieniu do ceny kryptowaluty. Podczas gdy panel ukspercki pokazał, że ​​cena ETH może wzrosnąć dwukrotnie jeszcze w tym roku, jego członkowie wierzą również, że do grudnia 2025 r. cena za 1 ETH wyniesie ponad 17 800 USD, a do grudnia 2030 r. – nawet do 71 700 USD.

Ethereum kontra Bitcoin

Znaleźli się też tacy, którzy uznali, że ​​do tego czasu ETH będzie sprzedawany na poziomie 1 miliona dolarów. Patrząc na medianę prognoz cenowych, prognoza wskazuje na poziom 20 000 USD. Ta prognoza cenowa została dokonana na początku tego roku przez byłego dyrektora Goldman Sachs, Raoula Pala:

Założyciel i główny doradca Coinflip Daniel Polotsky podał prognozy zgodne ze średnią panelową, spodziewając się, że do końca roku ether osiągnie 4000 USD, a następnie wzrośnie do 64 000 USD (do 2030 r.). Powiedział, że cena ETH „w dużej mierze podąża tropem halvingów bitcoina, chociaż ten związek może zanikać w miarę upływu czasu.”

Polotsky zauważył, że w miarę jak Ethereum nadal rozwija przypadki użycia, „czego Bitcoin nie jest w stanie osiągnąć”, jego cena może rosnąć w szybszym tempie niż BTC. Dyrektor generalny Morpher, Martin Fröhler i szef blockchain RealFevr, Pedro Febrero, ujawnili, że do końca tego roku widzą ETH za 10 000 dolarów.

Fröhler powiedział, że Ethereum ma „potencjał do zasilania przyszłej globalnej infrastruktury finansowej”. W sumie 93% panelistów stwierdziło, że ETH będzie ostatecznie częściej przedmiotem transakcji niż bitcoin, a 56% ekspertów uznało, że ​​zachowa swoją dominację w obszarze zdecentralizowanych finansów (DeFi), pomimo wszystkich swoich konkurentów.

Prezes CoinSmart Justin Hartzman oświadczył::

„Ludzie nie lubią transakcji z BTC, ponieważ jest to bardziej store of value. Z drugiej strony Ethereum zbudowało w pełni wielomiliardowy ekosystem, więc częstotliwość transakcji ETH z pewnością będzie znacznie większa.”

Odnosząc się do tak zwanego „flippeningu” – możliwości, że ethereum wyprzedzi bitcoina i stanie się kryptowalutą numer jeden pod względem kapitalizacji rynkowej – 68% respondentów stwierdziło, że to możliwe, a większość z nich dodała, że może to nastąpić w ciągu najbliższych pięciu lat.

Forrest Przybysz, starszy analityk ds. inwestycji w kryptowaluty w Token Metrics, ujawnił, że do końca roku widzi ETH na poziomie 8 000 USD i wierzy, że flippening nastąpi już w przyszłym roku, częściowo z powodu przejścia Ethereum na Proof-of-Stake.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze