Pornhub akceptuje kryptowaluty TRON i ZenCash

TRON i ZenCash jako forma płatności w Pornhub

Jedno z najbardziej popularnych portali z materiałami pornograficznymi Pornhub rozpoczął akceptację płatności poprzez kryptowaluty TRON oraz ZenCash. Dzięki nim użytkownicy będą mogli otrzymać dostęp do treści premium oraz do stron powiązanych z portalem jak Brazzers. Na całym świecie z treści Pornhub korzysta ponad 115 milionów użytkowników.

Jak stwierdził współzałożyciel ZenCash:

„Cieszymy się, że możemy zaoferować taką formę płatności dla ponad 115 milionów użytkowników dziennie na stronach firmy MindGeek [firmy będącej większościowym właścicielem Pornhub]. Ekspozycja w cyfrowym przemyśle rozrywkowym zapewnia doskonałe miejsce dla tej kryptowaluty dając jednostkom zdolność do płacenia za rozrywkę cyfrową prywatnie bez obawy narażenia na zakłócenie prywatności. ZenCash korzysta z najlepszej dostępnej na rynku technologii prywatności. „

W przypadku kryptowaluty TRON nie jest to najważniejsze wydarzenie dla projektu w ostatnim czasie. Kilka dni temu TRON przeniósł się na własny blockchain, uniezależniając się od sieci Ethereum. Nawiązanie współpracy z PornHub stanowi za to ważny element polityki twórcy tej kryptowaluty Justina Sun’a, który chce stworzyć sieć blockchain opartą o przemysł rozrywkowy. Partnerstwo z tak istotnym graczem jest ważne dla dalszego rozwoju projektu. Ostatnim takim ważnym momentem było zakupienie przez twórcę TRON’a BitTorrenta z którego korzysta około 170 milionów użytkowników. Szacowana kwota tamtej transakcji wyniosła około 140 milionów dolarów.

Do tej pory Pornhub udostępniało płatność przy pomocy kryptowaluty Verge. Nawiązanie współpracy nastąpiło w kwietniu tego roku i na poczet zabezpieczenia tego partnerstwa stworzono nawet kampanię crowdfundingową. Niektórzy uznają te nowe kooperacje PornHuba jako typowe zachowanie antykonkurencyjne, a inna grupa osób, że takie partnerstwa wyłączają ekskluzywność współpracy z XVG. Zwolennicy Verge mogą czuć się zawiedzeni, że kolejnymi partnerami tego portalu zostały konkurencyjne projekty kryptowalutowe.

Czy Waszym zdaniem, dzięki nowym użytkownikom, TRON oraz ZenCash zwiększą swoją popularność, a co za tym idzie również swoją cenę? Czy takie zastosowania kryptowalut przyczynią się do ich promocji w społeczeństwie, czy raczej mają negatywny wydźwięk? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze