Pornhub wprowadził płatności w Verge. Spadek ceny kryptowaluty o 35% w ciągu doby

1 077

Jedna z największych stron dla dorosłych Pornhub, pochyliła się ku akceptacji walut wirtualnych na swojej stronie. Od wczoraj, zakup konta premium można zrealizować za pomocą kryptowaluty Verge. Informacja o akceptacji tokenu przez stronę była tak kontrowersyjna, iż Verge praktycznie od wypuszczenia informacji odnotował spadek ceny z $0,1021 do $0,071 za sztukę.

Pornhub opublikował post o nowym partnerze płatności online na swoim blogu. Stworzono również film na platformie YouTube, który całą akcją jeszcze bardziej zniechęcił użytkowników. Strona określiła ten ruch jako „ważny krok w przyszłość”. Jest to jedna z najbardziej kontrowersyjnych współpracy w historii kryptowalut.

„Nadeszła przyszłość. W naszych wysiłkach zmierzających do zachowania aktualności z prywatnością i możliwościami dotyczącymi płatności, Pornhub będzie teraz akceptować Verge jako środek płatności. Za pomocą Verge będzie można nabyć Pornhub Premium i wiele innych usług na naszych platformach. Opierając się na podstawowych wartościach Verge’a w zakresie bezpieczeństwa, anonimowości i praktyczności, wprowadzenie tej kryptowaluty jako środka płatniczego Pornhub oznacza ważną przyszłość w branży, która zawsze znajduje się w czołówce”

Ogromny spadek ceny kryptowaluty Verge

Nie wszystkim spodobało się partnerstwo „strony dla dorosłych” i znanej kryptowaluty, której głównym atutem jest prywatność. Wraz z ogłoszeniem współpracy, Verge odnotował ogromny spadek ceny o aż 35% w ciągu doby. Ponadto, w marcu zespół Verge’a wysłał wiadomość z prośbą do inwestorów i użytkowników, aby pomogli zebrać 75 milionów XVG (ekwiwalent 3 milionów dolarów) do 26 marca. Miało to pomóc w finansowaniu potencjalnego partnerstwa.

Zespół twierdził, że partnerstwo będzie jak dotąd największą współpracą na rynku kryptowalut. Okazało się, że ową współpracą okazał się Pornhub, a środki, które użytkownicy pomogli zebrać, przeszły na ową kampanię. Wielu inwestorom i osobom, które wspierały „potencjalne parnerstwo”, nie spodobał się taki obrót wydarzeń.

kryptowaluty
źródło: coinmarketcap.com
kryptowaluty
źródło: coinmarketcap.com

Współpraca okazała się zbyt kontrowersyjna na dzisiejsze czasy, chociaż sam fakt takiego ruchu jest pozytywny i w przyszłości może pociągnąć inne firmy do współpracy, niekoniecznie z tej branży.

Co sądzicie o połączeniu sił Pornhuba i kryptowaluty Verge? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze