Ponad 1 000 000 ETH sprzedanych przed 35% spadkiem cen

100 największych adresów giełd ETH uszczupliło się o ponad 1 000 000 ETH na krótko przed tym, jak kurs kryptowaluty zaczął kilka dni temu mocno spadać.

Cena Ethereum spadała swobodnie w ciągu ostatnich kilku dni, tracąc w pewnym momencie na wartości prawie 200 USD. Według niedawnego raportu, spadek cen nastąpił wkrótce po tym, jak 100 największych adresów giełdowych zrzuciło ponad 1 milion ETH.

Niedawny spadek cen ETH poprzedzony wyprzedażą?

Jeszcze kilka dni temu cena ETH rosła. Druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej osiągnęła najwyższy od 2 lat poziom przy około 490 USD. Przy tak imponującym biegu byków społeczność zastanawiała się, jak długo potrwa, zanim Ethereum przekroczy 500 USD.

wykres ETH USD

Sytuacja zmieniła się jednak diametralnie. Zamiast wyznaczać kolejny szczyt, ETH zaczęło dość szybko tracić na wartości. Cena aktywa najpierw spadła poniżej 400 USD, a następnie osiągnęła najniższy poziom około 310 USD, tracąc przy tym około 35%.

Dane zebrane przez firmę analityczną Santiment pokazują, że działania wielorybów ETH mogły poprzedzać i wpłynąć na następne ruchy ceny ETH. Gdy kurs ETH rósł w kierunku niedawnego szczytu, 100 najpopularniejszych adresów giełd zaczęło pozbywać się swoich środków.

Ostatecznie Santiment doszedł do wniosku, że adresy te „zmniejszyły liczbę posiadanych tokenów z 16,92 miliona do 15,89 miliona w ciągu ostatniego tygodnia”. Oznacza to „znaczący” spadek o ponad 6%, co według Santiment było „prawie na pewno iskrą” do ogromnego spadku cen.

1 000  000 ETH
wyprzedaż ETH z adresów giełdowych poprzedzająca spadek kursu kryptowaluty; źródło: Santiment

Wysokie wykorzystanie sieci podkreśla nieefektywność

Niedawny raport unaocznił, że liczba programistów korzystających z sieci rośnie nieprzerwanie od 2018 r. W rzeczywistości pakiety kodu specyficzne dla Ethereum pobrane w 2020 r. przewyższają ilością te pobrane w latach 2018 i 2019 łącznie.

eth
wymiar pobrań bibliotek JavaScript specyficznych dla Ethereum w latach 2018-2020

Ponadto sieć testowa Medalla przyciągnęła ponad 1,1 miliona „testowych” ETH. To znaczny wzrost w porównaniu z liczbami jeszcze sprzed tygodnia.

Medalla służy jako ostateczna sieć testowa przed oficjalnym uruchomieniem Ethereum 2.0. Dla przypomnienia, oznacza to inicjację przejścia z obecnego algorytmu konsensusu proof-of-work do proof-of-stake. 38 000 aktywnych walidatorów, którzy zablokowali swoje ETH, już zarabia.

Powyższe uwidacznia swoisty kontrast. To, że ​​coraz więcej użytkowników korzysta z łańcucha bloków Ethereum, zwraca również uwagę na pewne istotne problemy.

Sieć jest praktycznie ciągle zatkana. W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, mempool Ethereum pokazuje ponad 150 000 oczekujących transakcji. To zaś, w konsekwencji, ma wpływ na gwałtowny wzrost opłat w sieci.

Na początku września średnie opłaty wzrosły nawet do około 6,60 USD. Zyskali na tym najbardziej górnicy ETH. Użytkownicy sieci czekają teraz na ETH 2.0, mając nadzieję, że poprawi to ich doświadczenie korzystania z sieci. W przeciwnym razie mogą zacząć badać inne opcje.


Może Cię zainteresować:Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów, komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz najnowszy odcinek:

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx