Nowy tweet, nowa pompa | DOGE rośnie 12% po tweecie Elona Muska

Kolejna doge-pompa ze stajni Elona Muska. Kolejny tweet – kolejne wzrosty. Tym razem jednak po miesięcznej przerwie…

Elon Musk ponownie tweetuje o DOGE

Po serii tajemniczych tweetów z emoji, Musk udostępnił na Twitterze obraz hiszpańskiego malarza i rzeźbiarza Joana Miró. Zatytułował go „Doge Barking at the Moon” zamiast „Dog Barking at the Moon” w odniesieniu – rzecz jasna – do jednej ze swoich „ulubionych” kryptowalut:

Od chwili, gdy Musk opublikował tweet, cena DOGE na giełdzie Binance podskoczyła prawie o 12%., zbliżając się bardzo blisko nowego rekordu wszech czasów.

DOGE/USDT na Binance (interwał 1 H); źródło: tutaj

Automatyczne „spieniężanie” szumu Muska wokół BTC

W zeszłym miesiącu, trader kryptowalut, Andrei Badoiu, w opublikował projekt bota, który automatycznie kupuje bitcoina za każdym razem, gdy Elon Musk pisze o tym na Twitterze.

Taki bot to w zasadzie nic nowego – komenował Bdoiu, Traderzy już od dawna korzystają z takich narzędzi w celu kupowania lub sprzedawania akcji w odpowiedzi na komentarze wpływowych osób. Zautomatyzowane narzędzia są szczególnie przydatne na rynkach kryptowalut, gdzie komentarze wpływowych osób, właśnie takich jak Elon Musk, bardzo często znajdują odzwierciedlenie w ruchach ceny na wykresie.

Jakkolwiek taki bot może wydawać się wielu inwestorom atrakcyjnym narzędziem, wymaga również posiadania dużej wiedzy technicznej. Badoiu wyjaśnia na swojej stronie internetowej, że potencjalnie użytkownicy bota muszą skonfigurować go za pomocą narzędzi deweloperskich Twittera i konta powiązanego z platformą handlową MetaTrader 5.

Konieczność podjęcia wymienionych kroków może wpłynąć na wielu chętnych co najmniej zniechęcająco. Badoiu twierdzi jednak, że projekt wzbudził już spory entuzjazm zarówno na Reddicie, jak i na GitHubie.

Przeczytaj także:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze