Ten bot kupuje BTC za każdym razem, kiedy Elon Musk tweetuje o bitcoinie

Faktem jest, że Elon Musk jest osobą niezwykle wpływową. Jest on wywierany zarówno z pozycji szefa Tesli, jak również poprzez barwne konto na Twitterze. Kiedy Musk tweetuje o kryptowalutach, ceny reagują natychmiast.

Skłoniło to tradera z Londynu, Andrei Badoiu, do zbudowania bota, który może kupować bitcoiny za każdym razem, gdy tweetuje o tym Elon Musk. Badoiu twierdzi, że bot może przeprowadzić transakcję w ciągu kilku sekund od tweeta Muska.

Boty są już znanym i powszechnie stosowanym rozwiązaniem

Taki bot to w zasadzie nic nowego – komentuje Bdoiu, Traderzy od dawna używają takich narzędzi do kupowania lub sprzedawania akcji w odpowiedzi na komentarze wpływowych osób, a zautomatyzowane narzędzia są szczególnie przydatne na rynkach kryptowalut, gdzie komentarze wpływowych osób, takich jak Musk, wpływają często na wahania ceny.

Bot Badoiu mógłby teoretycznie pozwolić użytkownikom na zarabianie na kupowaniu BTC tuż przed gwałtownym wzrostem cen spowodowanym przez Muska – aczkolwiek nie zostało to jeszcze przetestowane, jako że od chwil, gdy bot został uruchomiony, Musk nie wrzucił jeszcze nic na swoje konto..

Chociaż taki bot może wydawać się wielu inwestorom atrakcyjnym narzędziem, wymaga również posiadania dużej wiedzy technicznej. Jak wyjaśnia Badoiu na swojej stronie internetowej, przyszli użytkownicy bota muszą skonfigurować go za pomocą narzędzi deweloperskich Twittera i konta powiązanego z platformą handlową MetaTrader 5. Konieczność podjęcia wymienionych kroków może wpłynąć na wielu chętnych co najmniej zniechęcająco. Mimo to Badoiu twierdzi, że projekt wzbudził już spory entuzjazm zarówno na Reddicie, jak i na GitHubie.

elon musk
źródło: Reddit

Czy tego typu bot przyjąłby się jak narzędzie na giełdzie kryptowalut?

Twórca bota ma nadzieję, że z czasem duże giełdy kryptowalut, takie jak Coinbase i Binance, dodadzą określone narzędzia badawcze, które pokażą, które osoby w mediach społecznościowych wpływają na ceny kryptowalut. Takie narzędzia mogłyby pomóc Badoiu i innym deweloperom w tworzeniu innych botów do handlu na podstawie ich wypowiedzi. Niewykluczone, że pewnego dnia giełdy mogą również zaoferować użytkownikom łatwy sposób samodzielnego korzystania z handlu opartego na tego typu botach.

Badoiu zauważył również, że jego bot oparty o tweety Muska zawiera tak zwaną analizę sentymentu – szybko rozwijającą się dziedzinę, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do rozpoznawania, czy komentarze na dany temat w mediach społecznościowych są pozytywne czy negatywne. Chociaż dotychczasowe komentarze Muska dotyczące kryptowalut były albo tajemnicze, albo wręcz entuzjastyczne, Badoiu ostrzega, że może się to zmienić.

„Musk jest na tyle nieprzewidywalny, że któregoś dnia z łatwością mógłby napisać na Twitterze, że „Bitcoin jest do bani”.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze