WallStreetBets otwiera się (i zamyka) na bitcoina, ethereum i dogecoin

EDIT 16-04-21, godz. 07:00:

moderator u / bawse1 ogłosił, że WSB ostatecznie zakazało dyskusji o kryptowalutach, po artykule Bloomberga zatytułowanym „WallStreetBets Bows to Crypto”.

“Due to the article that was written by Bloomberg who somehow felt that ‘WallStreetBets Bows to Crypto. Crypto discussion is banned indefinitely. I’ve read a lot of dumb articles written about wsb. This one takes the cake. P.S. Like always. Please be respectful.”

Oryginalna treść newsa z 15-04-21 r. g. 07:00

WallStreetBets (WSB), redditowa społeczność, której działalność wpłynęła w znaczny stopniu na kurs akcji GameStop, umożliwi teraz dyskusję na temat kryptowalut: bitcoin, ethereum i dogecoin.

Punkt zwrotny w historii WallStreetBets?

Decyzja moderatorów jest punktem zwrotnym w dotychczasowym rozwoju subreddita. Od dawna uważano bowiem, że temat kryptowalut przezwyciężyłby główną misję WSB: dyskutowanie o akcjach notowanych na giełdzie.

„Nie widzę sensu w opóźnianiu tego, co nieuniknione, ponieważ kryptowaluty zostaną z pewnością w branży na dłużej,” napisał moderator „bawse1”. „Po długich rozważaniach zdecydowaliśmy się na dyskusję tylko o BTC, ETH i DOGE [sic]”.

Dyskusja będzie ograniczona do jednego wątku, aby „nie obciążać wszystkich kryptowalutowym spamem”.

Decyzję WallStreetBets o włączeniu aktywów cyfrowych do dyskusji poznaliśmy tego samego dnia, w którym linie między giełdami a rynkami kryptowalut nieco się zatarły. Coinbase, giełda kryptowalut w San Francisco, weszła – zaledwie klika godzin temu – giełdę Nasdaq. Giełda, która umożliwia handel bitcoinem i ethereum, (dogecoinem nie), generuje większość swoich przychodów z opłat transakcyjnych. Jeśli wolumeny handlu kryptowalutami spadną, wartość firmy prawdopodobnie również spadnie.

„Szycie na miarę”

Warto zauważyć, że sam Dogecoin wydaje sie pasować do WallStreetBets „jak ulał”. Moneta – mem, stworzona jako żart z wykorzystaniem Shiba Inu jako maskotki, nie różni się zbytnio od „memowego” GameStop, sprzedawcy gier wideo, który stanowił niegdyś fundament centrów handlowych centrów handlowych i obszarów wiejskich z pozostawiającą wiele do życzenia przepustowością Internetu.

Członkowie WSB prowadzili agresywną kampanię mającą na celu pompowanie ceny akcji, wykorzystując wątki dyskusyjne, aby zachęcić drobnych inwestorów do coraz bardziej agresywnego kupowania. Akcje, na których shortowaniu zarobić chciało wiele funduszy hedgingowych, wzrosły z poziomu nieco poniżej 20 dolarów (12 stycznia) do 347 dolarów (27 stycznia).

W podobny sposób już niejednokrotnie reagowała cena DOGE. Chociaż do tego roku nie osiągnęła wartości powyżej 0,02 USD, zdołała niedawno wyznaczyć szczyt na poziomie 0,12 USD. Profil kryptowaluty bywał też wzmacniany przez enigmatyczne tweety Elona Muska.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze