Nowy rekord | 100 milionów unikalnych adresów Polygon (MATIC)

Liczba unikalnych adresów w sieci Polygon (MATIC) osiągnęła ostatnio nowy, rekordowy poziom powyżej 100 milionów.

Użytkownicy nadal korzystają z niskich opłat transakcyjnych w Polygon. Sieć stała się niejako nową, tańszą bramą dostępu do zdecentralizowanych aplikacji finansowych (DeFi).

Wykładniczy okres wzrostu zaczął dla Polygon w czerwcu tego roku. We wrześniu, w sieci utworzono ponad 2,5 miliona nowych unikalnych adresów w ciągu jednego dnia. Ich łączna liczba wzrosła od tego czasu dwukrotnie.

Warto zauważyć, że unikalne adresy niekoniecznie reprezentują pojedynczych użytkowników w sieci, ponieważ jeden użytkownik może utworzyć tyle adresów, ile tylko chce. Jest to jednak wskaźnik często używany do pomiaru stopnia wykorzystania łańcucha bloków.

unikalne adresy polygon
źródło: link

Sprawa rekomendacji w zakresie zwiększenia wysokości opłat transakcyjnych

Warto przypomnieć, że sieć Polygon zwiększyła w tym miesiącu opłaty transakcyjne z domyślnej wartości 1 gwei do minimalnej wartości 30 gwei. O zmianie poinformował współzałożyciel Polygon, Sandeep Nailwal. Zasugerował, że posunięcie to było konieczne, aby powstrzymać coraz większy napływ spamowych transakcji

Ten ruch wywołał falę krytyki. Członkowie społeczności kwestionowali, dlaczego ruch został zastosowany bez powiadomienia większości użytkowników i czy przed podjęciem tej decyzji przeprowadzono jakiekolwiek badanie opinii.

Nailwal odpowiedział społeczności, że zmiana jest „zaleceniem w celu zmniejszenia transakcji spamowych w sieci”, po czym dodał, że ponieważ jest to „konfiguracja na poziomie klienta, użytkownicy mogą swobodnie uruchamiać swój węzeł ze starymi/innymi ustawieniami zgodnie z własnym życzeniem”.

91,06% podaży w rękach 100 holderów

Cena MATIC stale rośnie i jest teraz blisko 1,50 USD. Polygon jest używany przez kilka dużych projektów DeFi, w tym CREAM Finance, SushiSwap, Balancer i inne.

Dane cryptorank sugerują, że 91,06% podaży znajduje się na zaledwie 100 kontraktach:

adresy polygon
topp 100 adresów Polygon; źródło: link

Niektórzy komentatorzy zwracają uwagę na to, że pokazani wyżej holderzy są „kontraktami sieciowymi”, co uwzględnia staking. Tak duży wymiar zablokowanej wartości miałby być w związku z tym wysoce byczym sygnałem.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze