Polygon stworzy DAO

Deweloperzy Polygon zapowiedzieli utworzenie zdecentralizowanej autonomicznej organizacji. DAO ma służyć wszystkim członkom społeczności, włączając w to projekty w zakresie zdecentralizowanych finansów (DeFi).

W wydanym wczoraj (19.08.) ogłoszeniu, Polygon wezwał swoich członków do wyrażenia opinii na temat platformy tworzącej DAO. Polygon planuje utworzyć komitety promujące dyskusję między projektami, w tym QuickSwap, Sushi Aave i innymi, aby „przynieść DeFi następnemu milionowi użytkowników”.

„Wraz z rozwojem ekosystemu Polygon, członkowie komitetu mają szansę na pierwsze miejsce w stosunku do innych, aby zwiększyć wymiar współpracy w ramach swoich produktów” – czytamy w oświadczeniu. „Głosowanie w zakresie wyboru nowych członków może być realizowane na wiele sposobów, na przykład z wykorzystaniem stakowanych tokenów MATIC lub za pośrednictwem tokenów DAO”.

Przedstawiciele Polygon napisali, że DAO może zaoferować rozwiązanie do skalowania projektów w ramach narzędzi deweloperskich (SDK). Korzyści mogą obejmować również to, że „każdy buduje narzędzia, integracje i projekty” na zbiorczych pakietach drugiej warstwy.

Ogłoszenie pojawiło się niecały tydzień po ogłoszeniu, że Polygon połączy swój ekosystem z siecią Hermez. Fuzja jest częścią ekspansji firmy Polygon ukierunkowanej na dowody z wiedzą zerową.

Co to jest DAO?

DAO to zdecentralizowana autonomiczna organizacja. Prosta, przyjazna laikom analogia jest taka, że ​​DAO to zasadniczo firmy, których statut jest napisany w kodzie, a nie na kartce papieru, która leży zamknięta w jakiejś szafie na dokumenty.

Podobnie jak DeFi to programowalne pieniądze, a NFT to programowalne media, DAO to programowalne organizacje ludzi (społeczności).

Więcej na temat DAO przeczytasz tutaj:

Czym jest Polygon?

Polygon to protokół i platforma do budowania i łączenia sieci blockchain kompatybilnych z Ethereum. Jego działanie polega na agregacji skalowalnych rozwiązań obsługujących multichainowy ekosystem Ethereum.

źródło grafiki tytułowej: link

Komentarze