Fiasko próby generalnej ETH 2.0 | Kolejny testnet już niebawem

Jeszcze wczoraj wydawało się, że testnet Spadina to ostatnia prosta przed długo wyczekiwaną ETH 2.0. Ostatecznie rakieta nie wystartowała tak, jak powinna. Deweloperzy Ethereum skupili się teraz na przygotowaniu kolejnej wersji testnetu. Sieć Spadina miała fokusować się na tworzeniu bloków genesis. Nie spotkała się z szerszym zainteresowaniem… Dopadły ją problemy techniczne…

Falstart Spadiny

Spadina, krótkookresowa sieć testowa Ethereum miała być próbą generalną dla genesis Ethereum 2.0. Jej uruchomienie przyniosło jednak pewne nieoczekiwane problemy natury technicznej.

W rezultacie Ethereum 2.0, nadchodząca sieć proof-of-stake, będzie potrzebować co najmniej jeszcze jednej próby generalnej – stwierdził Danny Ryan, programista kierujący działaniami sieci testowej.

Spadina to krótkoterminowa sieć testowa przeznaczona specjalnie do testowania genezy lub tworzenia pierwszego bloku w Ethereum 2.0. Testnet jest niezależny od trwającej sieci testowej Medalla, ogólnego sandboxa, który ma reprezentować działającą wersję sieci proof of stake. Spadina natomiast miała odtworzyć początek tej nowej sieci. Testowanie tej kwestii jest ważne, ponieważ zanim łańcuch PoS będzie mógł zostać uruchomiony, sieć musi obsługiwać co najmniej 16 384 węzłów „walidatorów”, które zdeponują łacznie ponad pół miliona ETH.

Co trzeba poprawić?

Ostatecznie Spadina okazała się na tyle przydatna, że wypunktowała określone obszary wymagające poprawy.

Pierwszym problemem okazał się niski udział i zaangażowanie. W połączeniu z „zamieszaniem” i „nieprawidłowymi depozytami”, jak zauważył Prysm Labs, rezultatem był „zły wygląd tej„ próby genesis”.”

Sieci testowe są ze swej natury rzadziej używane niż pełnoprawne łańcuchy bloków. Jest tak oczywiście dlatego, ponieważ brakuje im dużej użyteczności dla osób niebędących programistami. Ostatecznie, łańcuch bloków „nie zaczął się” poprawnie.

Firma Prysm stwierdziła jednak, że ​​nie powinno to stanowić problemu:

„Nie było [to] krytycznym błędem ani błędem konsensusu, ale raczej czymś z powodu parametrów konfiguracyjnych, które można naprawić w ostatecznym wydaniu”.

Co teraz?

W tej chwili Ryan i inni odpowiedzialni za testy Eth2 zaplanowali kolejną próbę generalną – Zinken, która odbędzie się pod koniec przyszłego tygodnia.

Aby to się udało, jak mówi Ryan, uczestnicy testów muszą usprawnić swój udział: „Ponieważ jest to próba generalna, prosimy o poważne potraktowanie geneesis. […] Bądź uważny w ciągu 24 godzin prowadzących do powstania – w razie potrzeby ulepsz swój węzeł. ”

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze