Ethereum 2.0 | Kontrakt depozytowy uruchomiony | Sieć startuje 1 grudnia!

Faza 0 Ethereum 2.0 została ostatecznie sformalizowana i przygotowana do uruchomienia około 1 grudnia. Kontrakt depozytowy jest już aktywny. Można przesyłać na niego środki, które zostaną przeznaczone na staking.

Ethereum Foundation opublikowała aktualizację, w której wyjaśniono w jaki sposób zostanie przeprowadzony proces genesis.

Potencjalni użytkownicy sieci będą teraz mogli zdeponować swoje 32 ETH w kontrakcie za pośrednictwem dedykowanego launchpada i przygotować się do uruchomienia.

Kontrakt musi zebrać 16384 depozytów po 32 ETH każdy, w sumie 524 288 ETH lub około 200 milionów USD, aby kontynuować uruchomienie.

Wymagana ilość musi zostać zdeponowana co najmniej siedem dni przed spodziewaną datą ostatecznej premiery 1 grudnia. Jeśli tak się nie stanie, uruchomienie zostanie opóźnione do siedmiu dni po osiągnięciu wymaganego progu.

Ethereum 2.0 | Nareszcie !(?)

Powyższa aktualizacja potwierdza raz pierwszy, po wielu latach oczekiwania i opóźnień, że wyznaczono jasną datę premiery Ethereum 2.0.

Społeczność zasygnalizowała swoją gotowość, ale klienci nadal mogą mieć potencjalne problemy. Niezawodność sieci testowej Medalla została poddawana w ostatnich dniach w wątpliwość. Ostatnimi czasy nie udało się też jej sfinalizować z powodu problemów z partycypacją. Chociaż wielu uważało, że ​​jest to spowodowane brakiem zachęt do stakingu, zgłoszono również pewne problemy z oprogramowaniem. Niemniej jednak zespół uważa, że ​​większość klientów oprogramowania jest „gotowych do uruchomienia sieci głównej”.

Uruchomienie fazy 0 nie wpłynie bezpośrednio na istniejący blockchain Ethereum, który będzie nadal działał jak poprzednio dzięki wydobywaniu proof-of-work.

Przejścia Fazy 1 i Fazy 2, które mają nastąpić w ciągu najbliższych kilku lat, w pewnym momencie przeniosą istniejącą infrastrukturę Ethereum i stan do nowego konsensusu opartego o staking.

Może Cię zainteresować

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze