Ethereum 2.0 prawie gotowe…

3 806

Quantstamp zakończył audyt Teku, klienta Ethereum 2.0 opracowanego przez ConsenSys. Według firmy Quantstamp, zajmującej się audytem inteligentnych kontraktów, Eth 2.0 jest prawie gotowe do uruchomienia. Przypomnijmy, że społeczność Ethereum liczyła na uruchomienie fazy 0 przed końcem 2020 roku…

Firma Quantstamp, zajmująca się audytem inteligentnych kontraktów, stwierdziła, że Ethereum 2.0 jest prawie gotowe do uruchomienia. Ogłoszenie nastąpiło po zakończeniu przez Quantstamp audytu Teku, klienta Eth 2.0 opracowanego przez ConsenSys.

„Ethereum 2.0 jest na dobrej drodze do dostarczenia fazy 0 w bardzo bliskiej przyszłości” – powiedział dyrektor generalny Quantstamp Richard Ma.

Czy tym razem na pewno?

Dostarczenie fazy 0 przed końcem 2020 roku jest od dawna celem społeczności Ethereum. Justin Drake, napisał w lipcu na Twitterze: „społeczność chce genezy fazy 0 w 2020 roku – ani jednego dnia później. Cel jest ustalony; lecimy”.

Audyt Teku

Wygląda na to, że zespół Quantstamp wziął sobie ten apel do serca. „Zespoły klientów spędziły niezliczone godziny koordynując, testując i współpracując z firmami audytorskimi, aby upewnić się, że podstawy Ethereum 2.0 są gotowe do dostarczenia” – dodał Ma.

Audyt Teku obejmował egzekwowanie zasad konsensusu oraz utrzymanie kodu i kontroli wymaganych dla nagród i kar.

Po przeprowadzeniu audytu firma Quantstamp dokonała kilku ustaleń. Zwróciła uwagę, że kod źródłowy jest „najwyższej jakości”. Gdy wykryto problemy, zespół programistów Teku podobno szybko je rozwiązał.

Obejmowały one nieograniczoną kolejkę wiadomości przychodzących, która mogła postawić poszczególne węzły otwarte na ataki DDoS, błędy, które mogły doprowadzić do utraty synchronizacji klientów oraz brak logiki walidacyjnej.

Może Cię zainteresować:

Komentarze