Cena ethereum przekroczyła 2000 USD

Cena ethereum (ETH) przekroczyła poziom 2000 USD. To nowy rekord wartości natywnej kryptowaluty w sieci Ethereum.

Druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej przechodzi z rąk do rąk za 2005 USD na Bitstamp (w chwili pisania tego tekstu). Pierwsze spotkanie z długo wyczekiwanym poziomem 2000 USD odbyło się dziś rano, około godziny 4:45.

kurs ETH/ USD; źródło: TradingView

Wzrost ceny ETH w ciągu ostatnich kilku tygodni spowodował, że kapitalizacja rynkowa sieci Ethereum przekroczyła 225 miliardów dolarów – wynika z danych CoinMarketCap.

To o 30% więcej niż 2 lutego, kiedy ETH osiągnęło wówczas najwyższy poziom powyżej 1500 USD.

Bitcoin również radzi sobie bardzo dobrze

Kapitalizacja rynkowa króla kryptowalut wynosi już oficjalnie (od wczoraj) ponad 1 bilion dolarów. To niesamowite, że w relatywnie tak krótkim czasie istnienia kryptowaluty, jej kapitalizacja i wycena osiągnęły tak wysokie wartości.

Mówiąc o wycenie, nie wolno zapominać o tym, że kurs bitcoina względem dolara amerykańskiego wyznaczył – podobnie jak ethereum – kolejny rekord ceny.

W przypadku bitcoina jest to, na moment przygotowywania niniejszej publikacji – 56 421 USD (wg CoinMarketCap).

rekord ceny bitcoina

Jak sądzicie 0 gdzie znajduje się teraz sufit dla wyceny ethereum i bitcoina? Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie na ten temat.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze