Calacanis: „XRP spadnie do zera, chyba że zdarzy się jakiś cud…”

Inwestor z Doliny Krzemowej Jason Calacanis nazwał XRP, czwartą co do wielkości kryptowalutę, „katastrofą”. Czy XRP spadnie do zera?

Calacanis dorobił się fortuny dzięki swoim wczesnym inwestycjom w Ubera, Robinhood i inne znane firmy. Inwestorr utrzymuje, że XRP „wyraźnie zmierza w kierunku zera”, chyba że po drodze zdarzy się jakiś cud.

Pump & dump XRP na Telegramie

30 stycznia XRP doświadczyło szalonego wzrostu o ponad 80 procent. Token osiągnął szczyt na poziomie 0,517 USD na giełdzie Binance. Jest to najwyższy poziom, jaki token widział od czasu, gdy jego emitent, Ripple Labs, został pozwany przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. SEC złożyła pozew pod koniec grudnia ubiegłego roku.

Uważa się, że ten masowy ruch został wywołany przez działalność grupy na Telegramie, która w momencie pisania tego artykułu liczyła 124 950 członków.

xrp spadnie do zera
źródło: telegram.org

Co więcej, CTO Ripple, David Schwartz, porównał dziś token z WallStreetBets (WSB):

W tej chwili wykres XRP wygląda tak, jak wykres WSB. Zbieg okoliczności?

Społeczność XRP spędziła kilka ostatnich dni próbując wykorzystać nowy ruch przeciwko Wall Street, umieszczając token w kontekście narracji wokół GameStop.

Bezprecedensowy zapał spekulacyjny

Teraz, jak zauważa Calacanis, sprawy wymykają się spod kontroli. Ludzie rzucają pieniądze na token, który SEC uważa za niezarejestrowany papier wartościowy:

„Wyobraź sobie, że podejrzana firma zostaje obciążona pozwem SEC, który niesie ze sobą ryzyko ruiny, a ich kryptowaluta rośnie o 60%?!?!? O czym myślicie! ??!”

Szał spekulacyjny wokół niektórych akcji i kryptowalut był w ciągu ostatniego tygodnia – co by nie powiedzieć – spektakularny…

Wartość stworzonej dla żartu kryptowaluty Dogecoin (DOGE) wzrosła 29 stycznia o ponad 1000 procent, po czym spadła o 70 procent praktycznie w mgnieniu oka.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.