Binance US ogłasza delisting XRP

9 237

Binance US stało się najnowszą giełdą kryptowalut, która ogłosiła, że klienci z USA nie będą mogli kupować ani sprzedawać XRP od 13 stycznia 2021 roku.

Pozew SEC

W pozwie SEC przeciwko Ripple pojawia się zarzut, że firma bezprawnie sprzedała miliardy XRP, aby sfinansować swój biznes. Wśród innych zarzutów odnotowano, że Ripple miało przyznać 150 000 dolarów „trzem najlepszym traderom” pewnej nieokreślonej giełdy w 2017 roku, którzy wygenerowali wówczas największy obrót na tokenie. Firma uznała to za pomoc w budowaniu „momentum” dla tokena i podwyższeniu jego ceny.

Datę konferencji przed pierwszą rozprawą wyznaczono na 22 lutego 2021 r.

Odpowiedź Ripple

W międzyczasie Ripple odpowiedziało we wczorajszym oświadczeniu: „Opinia publiczna i media słyszały tę historię tylko ze strony SEC, a my przedstawimy naszą odpowiedź za kilka tygodni, aby odnieść się do tych niepopartych dowodami zarzutów przeciwko Ripple”.

Ripple deklaruje, że będzie nadal działało i oferowało swoje produkty obywatelom USA i na rynkach amerykańskich pomimo pozwu, wyjaśniając, że większość wolumenu XRP pochodzi z krajów spoza USA. Firma widzi też lepsze możliwości regulacyjne dla swojego biznesu w krajach takich jak Singapur i Japonia.

W ciągu ostatniego miesiąca, cena XRP spadła o 67 procent w ciągu ostatniego miesiąca i jest o 94 procent niższa od rekordowego poziomu z 4 stycznia 2018 roku.

W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, kurs XRP/USD znajduje się na poziomie 0,214. Oznacza to wzrost o 22,17% w ciągu ostatnich 7 dni.

Może Cię zainteresować:

Komentarze