Aktualny rajd bitcoina jest inny niż ten z 2017 roku?

6 788

Nic Carter z CoinMetrics przedstawia 9 wykresów, które mają potwierdzać, że aktualny rajd bitcoina ma miejsce w zupełnie innych okolicznościach niż ten z 2017 roku.

W poście na blogu z 17 listopada Nic Carter, współzałożyciel CoinMetrics, zwrócił uwagę na dziewięć wykresów, które od tego tygodnia dają lepsze wskazania niż kiedykolwiek wcześniej. Na tej podstawie mielibyśmy móc stwierdzić, że obecny rajd bitcoina jest zupełnie inny od tych, z którymi mieliśmy do czynienia w przeszłości.

10 wykresów, które pokazują, że ten rajd bitcoina jest inny

Od sald portfeli powyżej 10 USD po inwestycje instytucjonalne, a nawet ceny spot Bitcoin w różnych walutach fiducjarnych… Dane CoinMetrics pokazują, że w obecnych warunkach BTC osiąga o wiele lepsze wyniki niż dotychczas.

„Podsumowując, dzisiejszy rynek jest znacznie bardziej dojrzały, bardziej sfinansjeryzowany, bardziej nadzorowany, uporządkowany, bardziej powściągliwy, mniej refleksyjny, bardziej efektywny kapitałowo i bardziej płynny niż rynek, który napędzał poprzednią hossę w 2017 r.” – podsumował Carter .

„Na tych dziewięciu wykresach omówiłem szereg czynników, które wykazują wyraźną zmianę na plus, gdy porównujemy dzisiejsze otoczenie rynkowe z bull run’em z przeszłości”.

PlanB, twórca modelu stock to flow dla BTC, dostarczył jeszcze jeden, dziesiąty wskaźnik – fundamentalną 200-tygodniową średnią kroczącą Bitcoina.

Wszystko to służy odróżnieniu Bitcoina z 2020 roku od tego sprzed trzech lat, kiedy kilka gorących tygodni pod koniec czwartego kwartału przyniosło dotychczasowe ATH na poziomie 20 000 USD.

Tym razem analitycy twierdzą, że niekoniecznie musi to być sufit. Wiele podmiotów, od inwestorów kryptowalutowych po tradycyjne banki, wyznają niebotycznie wysokie ceny docelowe. Wśród nich znajduje się projekcja przedstawiciela Citi Banku, która opiewa na 318 000 USD za 1 BTC do końca tego roku.

Rajd bitcoina, który nie porusza tak, jak wcześniej?

Nie wszyscy są jednak tak optymistyczni. Nawet gdy BTC zaliczył 18 000 USD, Kathy Jones – strateg w Schwab Center for Financial Research powiedziała Bloombergowi, że brak rozgłosu, jaki zyskuje Bitcoin, jest dowodem na to, że zainteresowanie umarło:

„Masz hardkorową grupę pod hasłem„ Jestem kryptowalutowym inwestorem”, która tak naprawdę nie rozwinęła się, ponieważ [BTC] jest tak zmienny, ​​pojawiło się tak wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa i tego, jak mogą namieszać regulacje. Liczba pytań, z którymi muszę mierzyć się teraz to zaledwie ułamek tych sprzed kilku lat, kiedy było naprawdę gorąco”.

PS. 9 wykresów Cartera zobaczysz tutaj

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze